Portal - Stary Sącz
polski Poniedziałek - 18 stycznia 2021 Beatrycze, Małgorzaty, Piotra     "Pokora to moc. Pokorą wszystko zwyciężysz" - Fiodor Dostojewski
Strona główna / Z Grodu Kingi - nr 5 (180) 2012 r.
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Festyn czytelniczy z cyklu >Z książką na walizkach<
Światowy Dzień Poezji - 21.III 2012 - Paryż
Rzymskie wspomnienia Starosądeczanki
Uroczystość NMP Królowej Polski i Święto Narodowe - 3 Maja
Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania - czas papieskich rocznic
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA
Ks.Roman Stafin - MOJA MSZA ŚWIĘTA
Księdza dziekana Pawła Tyrawskiego już nie ma z nami!
MAJ - kalendarium
Strona tytułowa
Festiwal Przygody I Podróży - Stary Sącz 23-25 marca 2012 r.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Sączu
Wielkanocna tradycja w starosądeckim gimnazjum
Gminne obchody Dnia Zdrowia w Starym Sączu
Kapliczka Matki Bożej Bolesnej w Czerńcu
MISYJNA RZECZYWISTOŚĆ - korespondencja z Bangladeszu
Przed świętem rodziny z rodzicami o wychowaniu
Ogłoszenia i Kronika parafialna
LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu - Z NAMI WARTO!
Jak wyglądała wycieczka klasy dziennikarskiej do siedzib krakowskich mediów

.
Festyn czytelniczy z cyklu
„Z książką na walizkach”
 
„Z książką na walizkach” to akcja czytelnicza, która jest organizowana przez Wydawnictwo Literatura z Łodzi, Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu oraz biblioteki Powiatu Nowosądeckiego w dniach 6-8 maja 2012 r.
Akcja ta została wymyślona już w 2004 roku przez Wojciecha Karwackiego - dyrektora Wydawnictwa - Zakład Narodowy im.Ossolińskich. Ideą przedsięwzięcia jest dotarcie z książką oraz z jej twórcą - autorem do jak największej liczby młodych czytelników. Akcja z roku na rok rozwija się coraz bardziej i w tym roku trafiła również do województwa małopolskiego a ściślej biorąc do powiatu nowosądeckiego. Festyn skierowany jest do wszystkich chętnych, dzieci i młodzieży.
Całe przedsięwzięcie rozpoczyna się w dniu 6 maja 2012 r. barwnym korowodem postaci bajkowych, który wyruszy spod Powiatowej Biblioteki o godz. 13.30 w kierunku Rynku. Podczas festynu czytelniczego, który odbędzie się na starosądeckim Rynku, zaprezentują się uczestnicy spotkań z pisarzami i ilustratorami, dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na scenie występować będą m.in. dzieci z Integracyjnego Teatrzyku Muzycznego, młodzież z Zespołu Szkół z Barcic, dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. W przygotowanym namiocie autorskim na miłośników dobrej książki czekać będą „walizkowi” autorzy: Beata Ostrowicka, Grażyna Bąkiewicz, Izabela Klebańska, Renata Piątkowska i Kalina Jerzykowska. Będzie można również kupić po promocyjnych cenach książki tych autorów i zdobyć unikalną pamiątkę z autografem jej twórcy.
W związku z tym Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna ogłasza konkurs na najciekawszy strój bajkowy oraz transparent promujący książkę i czytelnictwo. Będzie on prezentowany podczas korowodu postaci bajkowych, jaki wyruszy w dniu inauguracji festynu czytelniczego. Dokładnych informacji, dotyczących imprezy czytelniczej, można szukać na plakacie informacyjnym, w PiMGBP w Starym Sączu oraz na stronie www.bib.stary.sacz.pl
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!
Jolanta Chruślicka
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech