Portal - Stary Sącz
polski Poniedziałek - 10 sierpnia 2020 Bianki, Borysa, Wawrzyńca     "Natura Ludzka nie jest maszyną, lecz drzewem, które rośnie i rozwija się zgodnie z dążeniem sił wewnętrznych, które czynią ją żywą istotą" - John Stuart Mill
Strona główna / Z Grodu Kingi - nr 5 (180) 2012 r.
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu - Z NAMI WARTO!
Światowy Dzień Poezji - 21.III 2012 - Paryż
Rzymskie wspomnienia Starosądeczanki
Uroczystość NMP Królowej Polski i Święto Narodowe - 3 Maja
Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania - czas papieskich rocznic
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA
Ks.Roman Stafin - MOJA MSZA ŚWIĘTA
Księdza dziekana Pawła Tyrawskiego już nie ma z nami!
MAJ - kalendarium
Strona tytułowa
Festiwal Przygody I Podróży - Stary Sącz 23-25 marca 2012 r.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Sączu
Wielkanocna tradycja w starosądeckim gimnazjum
Gminne obchody Dnia Zdrowia w Starym Sączu
Kapliczka Matki Bożej Bolesnej w Czerńcu
Festyn czytelniczy z cyklu >Z książką na walizkach<
MISYJNA RZECZYWISTOŚĆ - korespondencja z Bangladeszu
Przed świętem rodziny z rodzicami o wychowaniu
Ogłoszenia i Kronika parafialna
Jak wyglądała wycieczka klasy dziennikarskiej do siedzib krakowskich mediów

.

.
LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
Z NAMI WARTO!
 
    Jak co roku Liceum Ogólnokształcące im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu oferuje absolwentom klas III gimnazjum, naukę w zróżnicowanych klasach. Szkoła kształci uczniów z aż 16 gmin i 4 powiatów Małopolski. W roku szkolnym 2012/2013 planowane jest utworzenie pięciu różnych profili klasowych.
    Klasa matematyczno-ekonomiczna jest dla Ciebie, jeśli planujesz studia ekonomiczne. W ciągu trzech lat nauki poznasz tajniki zarządzania i ekonomii. Będziesz uczestniczył w praktykach w biurach oraz w Dniu Przedsiębiorczości. Profil ten oferuje również udział w konkursach matematycznych i ekonomicznych, jak i udział w programie zarządzania miniprzedsiębiorstwami, czy symulacje giełdowe. Nasze liceum posiada świetnie wyposażone sale lekcyjne i komputerowe, które pozwalają na realizację ciekawych zajęć.
    Myślisz o studiach medycznych? Nic prostszego, wybierz klasę ratownictwa medycznego. Oferuje ona udział w zajęciach podstaw ratownictwa medycznego, ciekawe wycieczki biologiczne oraz pokazy chemiczne. Oprócz tego będziesz mógł wziąć udział w kursie pierwszej pomocy, a także w pokazach i zawodach ratowniczych. Nasze liceum współpracuje również z ratownikami GOPR oraz ratownikami Straży Pożarnej w Nowym Sączu.
    Może marzy Ci się praca dziennikarza lub prawnika? Jeśli tak, to profil z edukacją medialną czeka. Razem z innymi uczniami weźmiesz udział w wyjazdach do telewizji, radia i prasy. Tym samym poznasz specyfikę pracy różnych mediów w praktyce. Będziesz mógł wykazać się inwencją przy współtworzeniu gazetki szkolnej „Curie-r”. Warto wspomnieć, że wydania gazetki wygrywały konkursy prasowe. Praca w redakcji bardzo przypomina działania profesjonalnego zespołu.  Nasze liceum współpracuje też z portalem internetowym www.sadeczanin.info, gazetą "Z Grodu Kingi", jak i z rozgłośnią radiową "RDN Małopolska". Profil oferuje również warsztaty dziennikarskie prowadzone przez osoby związane z różnymi mediami. Tym samym uczniowie mają do dyspozycji profesjonalne studio telewizyjne i próbują swoich sił przed kamerą. Efektem jest zrealizowanie reportażu telewizyjnego oraz jego premiera w czasie konferencji prasowej. Zainteresowanych obejrzeniem wyników ciężkiej pracy reporterskiej odsyłamy na stronę: www.mediaevo.pl/premiera-reportazu-z-nowego-sacza/aktualnosci.html
    Klasa pedagogiczna przygotuje Cię w kierunku studiów pedagogicznych i psychologicznych. Na tym profilu poznasz podstawy pedagogiki, weźmiesz udział w wycieczkach przedmiotowych oraz praktykach w przedszkolu i w Szkole Podstawowej, rozwiniesz swoje zainteresowania humanistyczne. Liceum współpracuje z Przedszkolem i Szkołą Podstawową w Starym Sączu, Sądeckim Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej oraz Poradnią Psychologiczną w Starym Sączu.
    Również klasa sportowa już czeka. Profil oferuje naukę pływania, wyjazdy na narty i snowboard, sekcję koszykówki i siatkówki oraz kulturystykę. Liceum posiada bogate zaplecze sportowe m.in. siłownię, salę do gimnastyki czy tenisa stołowego, nowoczesne boisko ze sztuczną nawierzchnią. Uczniowie klasy sportowej uczestniczą w licznych zawodach sportowych, osiągając znaczne sukcesy.
.

.
Nasza szkoła oferuje naprawdę zróżnicowane profile, dzięki którym na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo ważny jest fakt, iż w starosądeckim LO, z teorią można połączyć praktykę. Poza tym liceum stwarza także możliwość rozwoju zainteresowań w czasie zajęć pozalekcyjnych. W szkole działa zespół muzyczny Pokolenie JPII, Wolontariat, SKS, kółko fotograficzne, literackie, dziennikarskie, językowe, chemiczne, biologiczne, historyczne, geograficzne, matematyczne, fizyczne. Zainteresowani uczniowie mogą brać udział w zajęciach Akademii Słowa, prowadzonej przez wykładowców PWST w Krakowie. Oprócz tego młodzież uczestniczy także w zajęciach Młodzieżowej Akademii Filmowej.
Nasza szkoła wychodzi zawsze naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, m.in. dlatego też właśnie u nas będziesz miał możliwość uczyć się w systemie jednozmianowym. Dodatkowo położenie placówki oraz monitoring-sprawiają, że jest to szkoła bezpieczna.
Nie trzeba także wspominać, że od dawna LO im.Marii Skłodowskiej-Curie cieszy się dobrą opinią. Zachowując tradycje szkoły, nauczyciele uczą z pasją, a uczniowie są zadowoleni z wyboru, jakiego dokonali.
Najlepiej przekonaj się sam. Zapraszamy na drugi Dzień Otwarty Szkoły 02-06-2012 w godz. Od 9.00 do 12.00.(Pierwszy Dzień Otwarty Szkoły odbył się 19-04-2012).
Anna Ogorzały - uczennica klasy dziennikarskiej
LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech