Portal - Stary Sącz
polski Środa - 20 stycznia 2021 Fabioli, Miły, Sebastiana     "Czcesz być szczęśliwym? Naucz się przedtem cierpieć" - Iwan Turgieniew
Strona główna / Z Grodu Kingi - nr 7-8 (182-183) 2012 r.
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
> Daj serce innym <
Strona tytułowa
70-lecie kapłaństwa ks.Józefa Grzegorzka
PODZIĘKOWANIE - zespół regakcyjny >Z Grodu Kingi<
Lipiec, sierpień - KALENDARIUM
Ksiądz Roman Stafin - moja Msza święta
Ingres biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża
13 rocznica wizyty papieskiej w Starym Sączu i kanonizacji bl.Kingi
Święto dzieci i rodzin przy Ołtarzu Papieskim
Jubileusz >Z Grodu Kingi< - 15 czerwca 2012
Na trasie pielgrzymowania - SZLACHTOWA - JAWORKI - KROŚCIENKO
Życie - nawet najtrudniejsze - nie przestaje być darem
34. Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej. Kontrasty muzyczne: Europa i Azja
200 lat dla pana Antoniego Radeckiego!
15-lecie >Z GRODU KINGI< - zdjęcia z Jubileuszu
PIERWSZA OLIMPIADA MŁODYCH LACHÓW
Nowa tablica w Starym Sączu, pamięci ks.Józefa Kondolewicza
Polsko-węgierska przyjaźń
Wernisaż wystawy malarstwa Marty Bielawskiej
Msza dziękczynna dzieci komunijnych na błoniach przy Ołtarzu Papieskim
Dzień Dziecka pod patronatem Burmistrza
II Starosądecki Dzień Dziecka
Diamentowa rocznica królowej angielskiej Elżbiety II
II poszukiwanie pierścienia św.Kingi przez harcerzy z Hufca ZHP Nowy Sącz
Egzamin na kartę motorowerową u Słowackiego
Historia Parafii pw.św.Elżbiety w Starym Saczu od XIII wieku do 1786 r. (24)
Ogłoszenia i Kronika parafialna

.
„Daj serce innym”
 
    „Miej wyobraźnię miłosierdzia”, tymi słowami Jana Pawła II, w niedzielę, 20 maja na boisku Zespołu Szkół w Barcicach, rozpoczęto IV edycję Koncertu Nadziei na rzecz chorych dzieci; Oliwki Kurzeja urodzonej z wadą serca i wiotkością mięśni, Konradka Tokarczyka cierpiącego na wrodzoną łamliwość kości i Kasi Dziedzic, która w styczniu 2011 r. uległa poważnemu wypadkowi. Organizatorami koncertu już po raz czwarty byli Liderzy Promocji Zdrowia Gimnazjum z Barcic i Gimnazjum im.J.Słowackiego ze Starego Sącza pod opieką K.Dubiel i M.Koszyk. Na hasło liderów „Daj serce innym” odpowiedziało wiele instytucji oraz osób prywatnych; dorosłych, dzieci, a zwłaszcza młodzieży, która pamiętając o tym, że „kto daje, staje się bezgranicznie bogatym” czynnie włączyła się w akcję.
    Koncert prowadziły liderki: E.Dziedzina, K.Jurkiewicz, P.Kurnyta, M.Słabaś i K.Maciak, a dary serca licytowali: B.Korwin, J.Leśniara, i O.Olszowska.
W koncercie wystąpiły: zespół Moszczeniczanie pod kierunkiem M.Wójcik i D.Baziaka, dzieci z Gminnego Przedszkola w Starym Sączu prowadzone przez A.Nicpońską, oraz zespół skrzypcowy z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starym Sączu z dyr J.Ustarbowską-Dudka.
Z SP w Starym Sączu pod kierunkem A.Kozik, A.Wokacz i B.Trzop, wystąpiły zespoły tańca nowoczesnego „Adamo”, „The Best” oraz „mali artyści” prezentujący filozofię i gwarę góralską. Z Barcic wystąpiła orkiestra dęta pod batutą J.Jamrozowicza z zespołem Tamburmajorek, reprezentującym Centrum Kultury im.Ady Sari w Starym Sączu oraz kierowany przez M.Kanika chór z ZS. Podopieczni Stowarzyszenia „Gniazdo” wraz z współpracującą młodzieżą szkół gimnazjalnych zaprezentowali się w „Euro-2012 z Gniazdem”.
W koncercie wystąpiły też zespoły tańca nowoczesnego Allegro 1, Allegro 2, UPS, Babeczki, Best oraz Alibi tańczące pod kierunkiem R.Setlik oraz wokaliści prowadzeni przez Z.Kaczmarczyka z PMDK w Starym Sączu. Starosądeckie Prywatne Gimnazjum reprezentował zespól instrumentalno-wokalny „Wiadro Duszy” a Gimnazjum im.J.Słowackiego - wokalistka i kolejni „znawcy” gwary góralskiej.
    Dużą dawkę humoru widzom dostarczył kabaret „Zaciesz” ze Starego Sącza.
Nie tylko mocne, ale i profesjonalne „uderzenie” zaprezentowały zespół instrumentalno-wokalny pod kierunkiem R.Gierczyk z PMDK w Starym Sączu oraz „University of  P.A.G.O.R” kierowany przez A.Pasiut.
    Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów występy na barcickiej scenie trwały do godziny 21.30. Koncertowi towarzyszyły: loteria fantowa, sprzedaż artystycznych prac uczniów, aukcja „darów serca”, kwesta oraz bezpłatne badania lekarskie, które prowadziły E.Łomnicka i M.Pawlik. Profesjonalne nagłośnienie imprezy było zasługą Z.Kaczmarczyka z PMDK w Starym Sączu.
    IV edycja koncertu nadziei mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu i wsparciu różnych instytucji, firm, dzięki ludziom, którzy nawet w trudnych czasach potrafią się dzielić z innymi. Dyrekcje szkół; Gimnazjum w Barcicach i Gimnazjum im.J.Słowackiego w Starym Sączu w imieniu organizatorów składają podziękowania: J.Golonce - staroście Powiatu Nowosądeckiego, burmistrzowi Starego Sącza - J.Lelkowi, dyr.Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania - ks.T.Sajdakowi, księżom proboszczom ze Starego Sącza i Barcic  oraz J.Puścizna - dyr.PMDK w Starym Sączu  za  pomoc w  zorganizowaniu  koncertu.
Za finansowe wsparcie - sponsorom, wśród których są firmy: „Fakro”, „Flex-ergis”, „Galicja”, „Samsung”, „Grześ ”, FH J.Tokarczyk, „Steskal”, „Brothers-B - galanteria skórzana”, „Nasza Apteka”, szkoła języków obcych „Erudis”, ,,Hurtownia Sam-Chem, sklepy:  „Sezam” oraz „1001 drobiazgów”, Studio Urody „Maria”, firma gastronomiczna - A Gorczowski.
Dzięki hojności wszystkich osób , którzy w tym dniu „Dali serce innym” możliwa była znaczna pomoc finansowa chorym dzieciom. Podczas koncertu zebrano 9200 zł.
KD
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech