Portal - Stary Sącz
polski Środa - 20 stycznia 2021 Fabioli, Miły, Sebastiana     "Czcesz być szczęśliwym? Naucz się przedtem cierpieć" - Iwan Turgieniew
Strona główna / Z Grodu Kingi - nr 7-8 (194-195) 2013 r.
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Punkt informacji turystycznej
Natalia Brzęk laureatką Ogólnopolskiego Finału XXXIX OWoW
Kalendarium - lipiec-sierpień
Ogłoszenia i Kronika parafialna
Apel o udostępnienie arch. zdjęć budynku SP nr 1 im.Ks.prof.J.Tischnera
Pow. Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu - podsumowanie imprez
Uczennica ze starosądec. LO w międzyn. etapie konkursu chemicznego
Dzień Dziecka i Sportu w starosądeckim LO
>Witajcie Wakacje!< - zabawa z wolontariuszami
Wykład dra Marka Jarosińskiego w starosądeckim LO
ANDRZEJ WOJNAROWSKI - STAROSĄDECZANIN Z PASJĄ
Przedszkolaki w hołdzie bł.Janowi Pawłowi II
Ośrodek Kultury Turystyki Górskiej PTTK na Przehybie - otwarty
Występ artystyczny przedszkolaków z Moszczenicy Niżnej
>ZASŁUŻENI DLA ZIEMI SĄDECKIEJ<
Jubileusz setnych urodzin pana Antoniego Radeckiego
W starosądeckiej świątyni Bożego Miłosierdzia
Święto Rodzin przy Ołtarzu Papieskim
Samorządowcy u św.Kingi
Pielgrzymka - Odporyszów - Dąbrowa Tarnowska - Stara Jastrząbka
Homilia ks.abpa Zygmunta Zimowskiego - Stary Sącz, 30 maja 2013 r.
> OTO WIELKA TAJEMNICA WIARY… <
Rozmowa z ks.dr Romanem Stafinem, kapelanem Sióstr Klarysek (cz.2)
Wywiad z księdzem arcybiskupem Zygmuntem Zimowskim
Ks.Roman Stafin - Moja Msza Święta
Strona tytułowa

.
PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ
I WYDAWNICTWA ZWIĄZANE ZE STARYM SĄCZEM
 
    Adres: Rynek 5. To tutaj, w kamienicy obok Muzeum Regionalnego mieszczącego się w „Domu na Dołkach”, z początkiem 2013 roku rozpoczął swoją działalność Punkt Informacji Turystycznej. Kojarząca się z tym miejscem „Galeria pod Piątką” była dobrym miejscem na siedzibę bardzo potrzebnej w mieście placówki, która jest jednocześnie komisem sztuki i rękodzieła lokalnych artystów, gdzie bezpłatnie otrzymać można różne piękne foldery m.in.: „Atrakcje turystyczne. Plan miasta. Stary Sącz”, zakupić widokówki, mapy i przewodniki po atrakcyjnych cenach. Punkt Informacji Turystycznej posiada oczywiście swa stronę internetową: www.wstarymsaczu.pl, która jest stale rozbudowywana i aktualizowana.
    Jak przekazał mi pracownik Punktu Marcin Rola: „Celem funkcjonowania Informacji Turystycznej w Starym Sączu jest poprawa obsługi ruchu turystycznego w naszym mieście i gminie. Bardzo zależy nam na pozytywnym odbiorze naszego miasta przez wszystkich! Zarówno tych z odległych krajów jak i bliskich nam miast i wsi. Stary Sącz ma ogromny potencjał wynikający z jego historii i położenia. Zabytki i ich historia oraz unikatowy na skalę europejską Rynek, tworzą niepowtarzalny klimat, zauważalny przez każdego, kto do Starego Sącza zawita. Położenie w widłach Dunajca i Popradu, w sercu Kotliny Sądeckiej otoczonej pasmami górskimi, w bliskim sąsiedztwie Słowacji sprawia, że jest to miasto idealne na bazę wypoczynkową”.
.

.
    W Punkcie Informacji Turystycznej czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 do 17.00, a w soboty i niedziele do końca sierpnia od 10.00 do 14.00 można uzyskać cenną pomoc.
    Nabyć tutaj można między innymi, wydane staraniem Centrum Kultury i Sztuki im.Ady Sari w Starym Sączu, dwie nowe publikacje: mapę turystyczną „Stary Sącz i okolice” oraz przewodnik - „Stary Sącz - Karpackie miasteczko z klimatem” autorstwa Marka Styczyńskiego - od lat zawodowo związanego ze Starym Sączem leśnika, ekologa, podróżnika, autora książek o tematyce podróżniczej i przyrodniczej, muzyka i miłośnika „miasteczka z klimatem” i jego historii. Myślę, że to książka nie tylko dla turystów, ale może przede wszystkim dla mieszkańców Grodu Kingi. Splatają się w niej informacje z przeszłości, z tymi najbardziej aktualnymi. Dowiemy się z niej: „Którędy i po co do Starego Sącza?” Co w nim i okolicy trzeba koniecznie zobaczyć; „Stary Sącz w pigułce” itp. Przeczytamy o tradycji, o ludziach związanych z miastem, znajdziemy wiele ciekawych informacji praktycznych, fotografii i map.
Przewodnik czyta się jednym tchem i chętnie wraca do zawartych tam pożytecznych opisów.
Natomiast mapa turystyczna „Stary Sącz i okolice” (w skali 1:50 000) będzie stanowiła niezbędnik wędrowca przemierzającego Pasmo Radziejowej i większość obszaru Pasma Jaworzyny Krynickiej Beskidu Sądeckiego, leżące tuż za Dunajcem obszary gminy Podegrodzie i południowe wzniesienia Beskidu Wyspowego, północne Pieniny, no i oczywiście najbliższe okolice obydwu Sączów. Na mapie znajdziemy nie tylko oznaczenia szlaków pieszych, ale także rowerowych, konnych i nartostrady. Oprócz szczegółowych planów miasta znajdujemy również opisy: panoramy widzianej z platformy widokowej na Miejskiej Górze, najważniejszych zabytków Starego Sącza i wiele niezbędnych informacji.
    Zachęcamy do zaglądnięcia do kamienicy pod adresem Rynek 5, w której sieni mieści się także Galeria pod Gniazdem, która na czas letni otworzyła swe podwoje, gdzie odbędzie się wiele ciekawych wystaw i spotkań.
Jolanta Czech
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech