Portal - Stary Sącz
polski Poniedziałek - 30 marca 2020 Amelii, Dobromira, Leonarda     "To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia." - Paul Holbach
Strona główna / Archiwum / Rok 2010 / 7-8 (158-159)
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Międzygminny Konkurs o Krajach Anglojęzycznych
Strona tytułowa
Kochane Dzieci
Ogłoszenia i Kronika parafialna
Kalendarium LIPIEC - SIERPIEŃ
Ikona Zaśnięcie Marii Panny
Stary Sącz żyje >Gniazdem<
Papieski Turniej
Wskazania św.Pawła dla dzieci
Caritas - zawsze znaczy miłość - a miłość to służba, ofiara, odpowiedzialność...
29.V 2010 - III Zjazd Rodu Gancarczyków
Ksiądz Roman Stafin - Moja Msza Święta
Wakacje - czas dla Boga i rodziny, czas dla siebie
> Panie Jezu, Boże nasz, przechodniowi drogę wskaż <
Wakacyjne szlaki dla dużych i małych - śladami św.Kingi
Pierwsza akcja oddawania krwi w Starym Sączu
Historia Parafii pw.św.Elżbiety w Starym Saczu od XIII wieku do 1786 r. (8)
Złoty medal >DEI REGNO SERVIRE< dla Ewy i Romana Hasslingerów
Znów na trasie dookoła Polski! >Kwietny Bieg<
XI rocznica papieskiej wizyty w Starym Sączu
> Przydrożne frasobliwości świętych - kapliczki Sądecczyzny < (3)

.
I MIĘDZYGMINNY KONKURS
O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH ZAKOŃCZONY
Zespół Szkół Zawodowych im.Władysława Orkana w Starym Sączu
 
     31 maja w Zespole Szkół Zawodowych im.Władysława Orkana w Starym Sączu miała miejsce uroczystość podsumowania i wręczenia nagród laureatom I Międzygminnego Konkursu o Krajach Anglojęzycznych oraz I Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Głównymi założeniami konkursu było nie tylko zachęcenie młodzieży do poszerzania wiedzy o krajach anglojęzycznych i samodzielnego zdobywania informacji na temat krajów anglojęzycznych, ale także kształtowanie postaw tolerancji wobec różnic kulturowych i wzbudzenie zainteresowania językiem angielskim.
    Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: młodzież klas trzecich gimnazjum oraz młodzież Zespołu Szkół Zawodowych im. Władysława Orkana w Starym Sączu. Zaprosiliśmy do udziału młodzież klas III gimnazjum z m.in. gminy Stary Sącz, Barcice, Rytro, Piwniczna, Kamienica, Ropa, Krościenko, Łącko, Podegrodzie, Uście Gorlickie. Pierwsza edycja konkursu cieszyła się zainteresowaniem wśród młodzieży, o czym świadczy wielka wystawa prac uczniów, które zostały wykonane w ramach konkursów. Młodzież Zespołu Szkół Zawodowych im.Władysława Orkana dodatkowo wzięła udział w teście wiedzy o krajach anglojęzycznych, który obejmował pytania z zakresu historii, geografii i kultury krajów anglojęzycznych.
.

.
    W poniedziałek 31 maja o godzinie 10:00 w auli odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu. Koordynatorami jak i zarówno pomysłodawczyniami I Międzygminnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych były nauczycielki języka angielskiego w Zespole Szkół Zawodowych im.Władysława Orkana w Starym Sączu panie: Agnieszka Adamek, Beata Damasiewicz oraz Katarzyna Hebda. Wydarzenie zaszczycił swoją obecnością v-ce dyrektor szkoły p.Grzegorz Skalski, który uroczyście otworzył pierwszy finał konkursu i wręczał nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach.
Finał tegorocznej edycji konkursu połączony został z międzygminnym konkursem piosenki w języku angielskim organizowanym po raz pierwszy przez Zespół Szkół Zawodowych im.Władysława Orkana w Starym Sączu, dzięki czemu występy młodych wokalistów ze szkół gimnazjalnych uświetniły uroczystość wręczania nagród zwycięzcom poszczególnych konkursów kulturoznawczych. Udział w konkursie umożliwił uczniom sprawdzenie swoich wiadomości na temat kultury anglojęzycznej, był szansą na krzewienie kreatywności i pracy twórczej, a także motywacją do dalszego pogłębiania wiedzy.
Nie byłoby tego konkursu gdyby nie hojność i zrozumienie sponsorów, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie językowe przekazując wspaniałe nagrody dla laureatów: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Wydawnictwo Macmillan, Wydawnictwo Pearson Longman oraz księgarnia lingwistyczna "Mentor" w Nowym Sączu.
Mamy nadzieję, iż Międzygminny Konkurs o Krajach Anglojęzycznych na zawsze wpisze się w tradycję naszej szkoły i że za rok znów będziemy uczestniczyć w tak udanym finale.
 
Agnieszka Adamek, Beata Damasiewicz, Katarzyna Hebda
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech