Portal - Stary Sącz
polski Poniedziałek - 30 marca 2020 Amelii, Dobromira, Leonarda     "To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia." - Paul Holbach
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Galeria pod Gniazdem - Janusz Chojnacki ,>Pejzaże<
Strona tytułowa
Kochane Dzieci
Ogłoszenia i Kronika parafialna
Kalendarium - WRZESIEŃ
WRZESIEŃ
Okiem 40-latka
DOMOWY KOŚCIÓŁ
WAKACJE Z ANGIELSKIM
V Międzynarodowy Plener Malarski
WSPOMNIENIA O KS.TISCHNERZE
Wrzesień 1939 roku w Starym Sączu
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO CZY PRZEKLEŃSTWO?
Ksiądz Paweł Tyrawski - Ikona Matki Bożej Gospodarnej
RODZINA MIŁOŚCIĄ SILNA
Ksiądz Paweł Tyrawski - KU WYŻYNOM
Caritas - Wielka Loteria Fantowa
Rozmowa z Janem Wiluszem - starosądeckim garncarzem
Ksiądz Roman Stafin - Moja Msza Święta
Z turystycznych szlaków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i Klubu Seniora
Historia Parafii pw.św.Elżbiety w Starym Saczu od XIII wieku do 1786 r. (9)

.
Galeria pod Gniazdem
Janusz Chojnacki ,,Pejzaże”
 
Niepozorne do niedawna miejsce staje się duszą i sercem starosądeckiego Rynku. Gdzie szukać magii tego miejsca? - w lokalizacji? - wystroju? - historii? - czy ludziach tworzących ten kulturalny zaułek Starego Sącza?
Wernisaż p.Janusza Chojnackiego, który miał miejsce 29.06.2010 r. pokazał, ile ukrytych talentów, wrażliwości skrywają w sobie zwykli niezwykli starosądeczanie. Prezentowane fotografie piktorialne, zbliżone charakterem do malarstwa są indywidualnym, bardzo subtelnym spojrzeniem artysty na otaczającą rzeczywistość. Patrząc na te swoiste dzieła sztuki, czas i miejsce wydają się być drugoplanowe - liczy się refleksja, zaduma nad pięknem przyrody i kunsztem artysty. Za to zatrzymanie autorowi wystawy p.Januszowi - dziękujemy.
W imieniu gospodarzy w progach Galerii pod Gniazdem symboliczną różą powitali artystę podopieczni Stowarzyszenia ,,GNIAZDO” Agnieszka Bednarczyk i Michał Wcisło.
Rozświetlony świecami ogród galerii do późnych godzin wieczornych rozbrzmiewał muzyką zespołu, w którym przy perkusji zasiadł sam artysta. Przygotowane specjalnie na tę okazję śpiewniki pozwoliły licznie zebranym przyjaciołom p.Janusza na sentymentalną podróż w klimaty ,,Starego Dobrego Małżeństwa”.
Dla obecnych na wernisażu był to WIECZÓR MAGICZNY - cząstka w postaci wystawy fotografii dostępna dla wszystkich w Galerii pod Gniazdem - Rynek 5.
 
Zapraszamy
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech