Portal - Stary Sącz
polski Wtorek - 7 kwietnia 2020 Donata, Herminy, Rufina     "Szukać prawdy, kochać piękno, chcieć dobra, czynić najlepsze - to zadanie i cel człowieka". Moses Mendelssohn
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SPOTKANIE W GOŚCINNEJ >GALERII POD GNIAZDEM<
Strona tytułowa
Kochane Dzieci
PAŹDZIERNIK
Październik - miesiąc różańcowy
Ku wyżynom!
Caritasowa prośba
Ogłoszenia i Kronika parafialna
Kalendarium - październik
Ksiądz Roman Stafin - Moja Msza Święta
KONKURS >Jan Paweł II - Odwaga świętości<
> Jan Paweł II - odwaga świętości <
Benedykt XVI w Wielkiej Brytanii
Pożegnanie lata w Cyganowicach
Okiem 40-latka
Uroczyste otwarcie odnowionego budynku >SOKOŁA<
PIELGRZYMKA DO WŁOCH - 31 października - 8 listopada 2010 r.
Rozmowa z Iwoną Macałką - podróżniczką
Spotkanie z folklorem Czarnych Górali
30 lecie Solidarności - koncert Andrzeja Rosiewicza
Most przyjaźni Keszthely - Stary Sącz
Felieton sercem pisany - spotkanie po 50 latach...
Historia Parafii pw.św.Elżbiety w Starym Saczu od XIII wieku do 1786 r. (10)

.
SPOTKANIE W GOŚCINNEJ
„GALERII POD GNIAZDEM”
 
     Podczas rozmowy z p.Iwoną Macałką, którą przedstawiamy w tym numerze „Z Grodu Kingi”, zaproponowałam autorce „Wycieczki do Indii Misiaczki Rozalii” zorganizowanie spotkania dla dzieci.
Jako, że w Starym Sączu powstało tak wspaniałe miejsce, jakim jest „Galeria pod Gniazdem” i magiczne podwórko, w środku miasta - tuż przy Rynku - miejsce było nieomal oczywiste. Jak zwykle życzliwa i przychylna p.prezes Zofia Wcisło zaakceptowała pomysł. Ponieważ przez całe wakacje w galerii trwały integracyjne zajęcia plastyczne dla dzieci, z udziałem podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Cyganowicach, to dla uczestniczących w nich dzieci i młodzieży spotkanie z podróżniczką było wspaniałą atrakcją.
Pomoc w realizacji spotkania zaoferowała pracująca w galerii p.Sabina Liptak i nieoceniony wolontariusz p.Ignacy Kurowski, który ofiarnie w tym magicznym miejscu dyżuruje i poświęca bezinteresownie swój wolny czas dla dobra Stowarzyszenia, galerii i uczestniczących w zajęciach dzieciom.
Zaproszenie do udziału we wspólnej zabawie, dzięki zainteresowaniu nim p.Dyrektor, przyjęły dzieci z dyżurującego Prywatnego Przedszkola z ul.Staszica. Ich liczne uczestnictwo, pod opieką pań nauczycielek, sprawiło, że  wspaniała atmosfera tego przedpołudnia stała się jeszcze bardziej radosna.
Ogłoszenia „na mieście” zapraszały wszystkich mieszkańców Starego Sącza
i część uczestników, na pewno dzięki temu, wzięła udział w tym przemiłym spotkaniu, które odbyło się w środę 25 sierpnia o godz.11.00.
.

.
Oczywiście nieodłącznym atrybutem spotkania była uczestnicząca w nim Misiaczka Rozalia, wzbudzająca wśród obecnych wielkie zainteresowanie. Z wielką swadą dzieci i młodzież odpowiadały na pytania zadawane przez p.Iwonę i z ciekawością słuchały jej relacji z dalekiego świata. Z radosnymi obliczami opowieściom córki przysłuchiwali się rodzice p.Iwony, państwo Zofia i Krzysztof Macałkowie.
Uczestnikiem spotkania był szkolny kolega Autorki p.Andrzej Nicpoński z trójką swoich dzieci, który zaopatrzył uczestników w różnorakie napoje, a państwo Maria i Karol Hopkowie podarowali na tę imprezę wspaniałe ciasteczka z własnej piekarni. Wszystkim za wszystko serdeczne dzięki.
Kierownictwo i terapeuci SDŚ zaprosili p.Iwonę Macałkę do odwiedzenia Domu w Cyganowicach, gdy tylko kolejny raz przyjedzie do Polski.
Na zakończenie spotkania dzieci, wszystkie razem i każde z osobna, chciały mieć zdjęcie z p.Iwoną i Misiaczką Rozalią.
Dziękujemy za darowany czas i czekając na opowieści o kolejnych podróżach, mówimy w imieniu wszystkich uczestników spotkania: do zobaczenia.
Jolanta Czech
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech