Portal - Stary Sącz
polski Piątek - 3 kwietnia 2020 Pankracego, Renaty, Ryszarda     
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
30 lecie Solidarności - koncert Andrzeja Rosiewicza
Strona tytułowa
Kochane Dzieci
PAŹDZIERNIK
Październik - miesiąc różańcowy
Ku wyżynom!
Caritasowa prośba
Ogłoszenia i Kronika parafialna
Kalendarium - październik
Ksiądz Roman Stafin - Moja Msza Święta
KONKURS >Jan Paweł II - Odwaga świętości<
> Jan Paweł II - odwaga świętości <
Benedykt XVI w Wielkiej Brytanii
Pożegnanie lata w Cyganowicach
Okiem 40-latka
Uroczyste otwarcie odnowionego budynku >SOKOŁA<
PIELGRZYMKA DO WŁOCH - 31 października - 8 listopada 2010 r.
Rozmowa z Iwoną Macałką - podróżniczką
Spotkanie z folklorem Czarnych Górali
Most przyjaźni Keszthely - Stary Sącz
Felieton sercem pisany - spotkanie po 50 latach...
SPOTKANIE W GOŚCINNEJ >GALERII POD GNIAZDEM<
Historia Parafii pw.św.Elżbiety w Starym Saczu od XIII wieku do 1786 r. (10)

.
30 lecie Solidarności
- koncert Andrzeja Rosiewicza
 
     21 sierpnia bieżącego roku, w murach nowobudowanego kościoła pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, odbył się koncert Andrzeja Rosiewicza. Artystę, w imieniu władz gminy i proboszcza ks.Janusza Ryby, powitali Anna Górz i Wojciech Lasek. Andrzej Rosiewicz miał wystąpić w Starym Sączu na czerwcowym Festynie Rodzinnym. Wtedy - z przyczyn losowych - koncert nie mógł się odbyć, ale jak podkreślił prowadzący „właśnie dzisiaj jest wspaniała okazja, że możemy gościć znakomitego artystę z nowym programem w murach budującego się kościoła”. Tą okazją była 30 rocznica powstania NSZZ „Solidarność”, której narodziny stały się początkiem końca systemu komunistycznego w Europie.
     Andrzej Rosiewicz to artysta znany z przebojowych, lekkich piosenek takich jak: „Najwięcej witaminy” czy „Chłopcy radarowcy”. Tymczasem teksty wielu jego utworów mają swoje głębokie źródło w sytuacji, jaka panowała w Polsce w latach 80. „Jego piosenki satyryczne, komentujące scenę polityczną, często były identyfikowane jako głos antykomunistycznej opozycji. Andrzej Rosiewicz do dzisiaj pozostał wierny idei „Solidarności” i jego dzisiejszy koncert jest niejako hołdem złożonym tym wszystkim, którzy walczyli o demokrację.” - mówiła witając artystę Anna Górz. Prowadzący zostawili słuchaczy z przesłaniem Ojca Świętego Jana Pawła II: „Solidarność” jest ciągle ogromnie potrzebna Polsce i pracownikom. Dlatego trzeba czynić wszystko, aby w naszym kraju przywrócić pracy ludzkiej jej właściwą rolę, jaką winna ona spełniać w demokratycznym społeczeństwie”.
     Dochód z cegiełek sprzedanych podczas koncertu został przeznaczony na  budowę kościoła Miłosierdzia Bożego, a jedna z osób, wylosowała motocykl. Koncert wzbudził entuzjazm wśród słuchaczy. Artystę pożegnano gromkimi brawami.
 
Kinga Bednarczyk
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech