Portal - Stary Sącz
polski Poniedziałek - 30 marca 2020 Amelii, Dobromira, Leonarda     "To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia." - Paul Holbach
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Podziękowania dla Przyjaciół >Gniazda<
Strona tytułowa
Kochane Dzieci
Ogłoszenia i Kronika parafialna
Listiopad
NEKROLOG
Pielgrzymka - jakiej się nie zapomina
Ku Wyżynom - Roztropność
Kalendarium - LISTOPAD
Okiem 40-latka
Ksiądz Roman Stafin - Moja Msza Święta
Listopadowe zamyślenia - przy grobie Teresy Pasoń (1928 – 2010)
Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza
Poetyckie wyróżnienie - Małgorzata Czech-Gawrońska
> Odblaskowa szkoła <
Listopad miesiącem zadumy i refleksji
Czytelnicy piszą - >SOKÓŁ< - podcięte skrzydła
Caritasowe podziękowanie i prośba
KWESTA 2010 - Towarzystwo Miłośników Starego Sącza
XX Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka w starosądeckim >Sokole<

.
Podziękowania dla Przyjaciół „Gniazda”
 
    26 września w Galerii „pod Gniazdem” na zaproszenie zarządu Stowarzyszenia spotkali się sympatycy i przyjaciele, którzy swoja osobą wspierali i wspierają działalność „Gniazda”. Ciężko w jednym momencie, w jednym dniu zebrać wszystkich przyjaciół naszego „Gniazda”. Dziękuję, że znaleźliście chwilę czasu, aby spędzić z nami parę chwil, minut, a może godzin - mówił, witając wszystkich, wiceprezes stowarzyszenia Wojciech Lasek.
    Mimo wrześniowego, chłodnego popołudnia, w galerii zebrała się dość spora grupa osób. Z ust prowadzących - Wojciecha Laska i Anny Górz popłynęły serdeczne podziękowania: Mieliśmy taki zwyczaj, że w ostatnią niedzielę września organizowaliśmy koncert wdzięczności. W tym roku postanowiliśmy, że nie będziemy organizować koncertu, a spotkamy się z przyjaciółmi tutaj, w miejscu, które dzięki życzliwości władz Starego Sącza udało się nam adoptować na potrzeby naszych podopiecznych. Szczególne podziękowania prowadzący skierowali do przewodniczącego Rady Miejskiej w Starym Sączu Mariana Lisa, który wraz z żoną zaszczycał swoją osobą wszystkie imprezy organizowane przez „Gniazdo”. Obecność państwa Lisów jest nam bardzo droga. Pozwala wierzyć, że to, co robimy jest ważne dla przedstawicieli naszego miasta. Drugą wyróżnioną osobą była prezes Stowarzyszenia Zofia Wcisło, która, w opinii prowadzącego, codziennie robi 15,3 km w sprawach Stowarzyszenia, wykonuje 42 telefony odbiera ponad 50. Jedyna osoba, która idąc na próbę chóru na 19.00 potrafi ode mnie wyjść o 19.30. A robi to wszystko z otwartym sercem, charytatywnie, bezinteresownie. Po prostu daje całą siebie osobom niepełnosprawnym - dodała Anna Górz. Dla Prezes „Gniazda” głównym celem działalności Stowarzyszenia jest żeby niepełnosprawni mieli swoje miejsce w społeczeństwie i żeby ono zdawało sobie sprawę, że te osoby są.
.

.

.
    Spotkanie było też okazją, aby podziękować wszystkim tym, którzy w całym okresie działalności letniej Galerii „pod Gniazdem”, dbali, aby każdy turysta, który zechciał odwiedzić to miejsce dowiedział się jak najwięcej nie tylko o stowarzyszeniu, ale i o naszym mieście. A byli nimi: Maria Lasek, Grażyna Bednarczyk, Krystyna i Wacław Faron, Władysław Korona, Robert Gawron, Jolanta Koszul, Zofia i Michał Wcisło, Krystyna Brynecka, Ignacy Kurowski, Maria Listkiewicz, Urszula Rój i Mariola Wójcik.
    Stowarzyszenie nie ma dużych środków finansowych i dlatego tak ważna jest społeczna praca, którą dla „Gniazda” wykonuje tak wiele osób. Prowadzący nie byli w stanie wymienić wszystkich, ale każdy mógł poczuć się wyróżniony. Spotkanie było okazją do rozmowy, do podzielenia się swoimi doświadczeniami i emocjami, a pogawędkom towarzyszyła muzyka.
Kinga Bednarczyk
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech