Portal - Stary Sącz
polski Czwartek - 9 lipca 2020 Hieronima, Palomy, Weroniki     
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Noworoczny koncert w Starym Sączu
Strona tytułowa
Kochane Dzieci
Ogłoszenia i Kronika parafialna
LUTY - kalendarium
Kalendarium - luty
Życzenia od Sióstr Klarysek
Historia Parafii pw.św.Elżbiety w Starym Saczu od XIII wieku do 1786 r. (12)
> KRYSZTAŁY SOLI < dla > GNIAZDA <
KOLEJNA AKCJA STAROSĄDECKICH KRWIODAWCÓW
Jasełka i Wigilia zorganizowane przez ZS Drzewno-Mechanicznych i LO
Wigilia w starosądeckim Gimnazjum
Spotkania wigilijne są i po to, by moc miłości się ujawniła
VII Ogólnopolski Konkurs Poetycki >O Wawrzyn Sądecczyzny<
Powstrzymać przemoc domową
Okiem 40-latka
UE + OPS czyli jak skutecznie pomagać osobom bez pracy
KU WYŻYNOM - Miłość
Dlaczego jestem wolontariuszem?
KOLĘDNICY MISYJNI 2010
Caritas - z perspektywy minionego roku
Rok Jubileuszowy Diecezji Tarnowskiej w 225-lecie jej powstania
Ksiądz Roman Stafin - Moja Msza Święta
Proces beatyfikacyjny Jana Pawła II zakończony
Z wdzięcznością Panu Bogu za dar długiego życia
Iwona Macałka - Korespondencja z Londynu
Jasełka w parafii pw.Miłosierdzia Bożego
Świąteczne spotkanie w Klubie Seniora
NAJWAŻNIEJSZE - TO NIGDY SIĘ NIE PODDAWAĆ
Nowy most kolejowy na Popradzie - otwarty

.
Noworoczny koncert w Starym Sączu
 
    Koncert Noworoczny, w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej po raz kolejny przyciągnął tłumy starosądeczan i mieszkańców okolicznych miejscowości. I gdyby nie świadomość, że scena usytuowana jest w sali gimnastycznej publicznego gimnazjum, można było poczuć się jak w Filharmonii Wiedeńskiej.
    Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej, dyrygenci - ppłk Stanisław Strączek i kpt Leszek Mieczkowski oraz soliści - Aleksandra Chacińska, Natalia Zabrzeska - Nieć i Mieczysław Blaszczyk byli gwarantem wspaniałej uczty muzycznej dla melomanów. Na kilka minut przed godziną 17.00 sala gimnazjum była wypełniona po brzegi. Starosądeczanie, jako mieszkańcy grodu, który odegrał w dziejach polskiej kultury muzycznej tak znaczącą rolę, udowodnili, że potrafią docenić talent wielkich artystów.
    Koncert rozpoczęła uwertura „Lekka kawaleria” w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod batutą ppłk Stanisława Strączka. Starosądecka publiczność po raz kolejny miała okazję podziwiać talent solistki Natalii Zabrzeskiej - Nieć, która najpierw brawurowo wykonała arię Adeli z operetki „Wesoła wdówka”, a potem bawiła widzów wykonując razem z Mieczysławem Błaszczykiem utwór „Co się dzieje oszaleje” z operetki Emmericha Kalmana „Księżniczka czardasza”. Aleksandra Chacińska zachwyciła pieśnią o Wilii z „Wesołej wdówki”, arią operetkową „Kiedy skrzypki grają” oraz doskonale znanym utworem „Usta milczą dusza śpiewa”, który razem z artystką śpiewała cała zgromadzona na sali publiczność.  Z kolei Mieczysław Błaszczyk zaskarbił sobie przychylność wszystkich starosądeczanek śpiewając wielki przebój Roberta Stolza „Brunetki blondynki”. Na noworocznym koncercie nie mogło zabraknąć także walca z suity „Maskarada” i nieśmiertelnego Marszu Radetzky'ego w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. W finale artyści wykonali utwór skomponowany przez Andrew L.Webbera przy okazji letnich igrzysk olimpijskich w Barcelonie „Amigos para Siempre” (Przyjaciele na zawsze).
.

.
    Koncert Noworoczny w Starym Sączu zaszczycili swoją obecnością parlamentarzyści: Andrzej Czerwiński, Arkadiusz Mularczyk, Barbara Bartuś, Anna Paluch, Wiesław Janczyk i Stanisław Kogut; radni wojewódzcy - Andrzej Romanek i Leszek Zegzda i radny powiatowy - Stanisław Śmierciak. W sali starosądeckiego gimnazjum pojawili się także przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza - Jerzy Wituszyński, przewodniczący Rady Miejskiej w Starym Sączu - Kazimierz Gizicki, ks. prałat Władysław Pasiut ze Szczepanowa oraz goście z Republiki Słowackiej, a wszystkim za obecność dziękował włodarz gminy - burmistrz Marian Cycoń. Na koniec zgromadzeni goście, mieszkańcy i soliści wspólnie zaśpiewali kolędę „Bóg się rodzi”.
Kinga Bednarczyk
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech