Portal - Stary Sącz
polski Poniedziałek - 18 stycznia 2021 Beatrycze, Małgorzaty, Piotra     "Pokora to moc. Pokorą wszystko zwyciężysz" - Fiodor Dostojewski
Strona główna / Z Grodu Kingi -nr12 (199) 2013 r.
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
50 lat razem
Ogłoszenia i Kronika parafialna
Caritasowe przesłanie i prośba
Ogromny sukces wolontariuszy z Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu
Odblaskowa szkoła w Skrudzinie
Podsumowanie projektu >Czas na aktywność w Grodzie Kingi<
Ceramika naszą szansą
Fundacja >Będzie Dobrze< wspiera niepełnosprawnych braci z Gabonia
GOLGOTA WSCHODU
>Dziady<
Kwesta na odnowę pomników nagrobnych
Poznajemy piękno wspomnień z pielgrzymkowych szlaków
Matka Teresa
>Stary Sącz - Lewocza - Letnie spotkania z muzyką i tradycją<
Złoty Jubileusz Zespołu Szkół im.Św.Kingi w Łącku
LITANIA MIAST
>BŁOGOSŁAWIONY ZNACZY SZCZĘŚLIWY<
O tym, jak gwiazdka rozbłysła jasno jak słońce...
Starosądeckie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych
95 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
Czas Adwentu
Ksiądz Roman Stafin - moja Msza święta
Grudzień -- KALENDARIUM
Strona tytułowa

.
50 lat razem
 
    10 listopada pary obchodzące jubileusz 50-lecia i 51-lecia małżeństwa zostały odznaczone przez burmistrza Starego Sącza - Jacka Lelka, Medalami Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wzruszająca uroczystość odbyła się w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania, a rozpoczęła się od Mszy Świętej sprawowanej przez ks. Marcina Kokoszkę - dyrektora Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II) i ks. Marka Tabora - proboszcza parafii św. Elżbiety Węgierskiej. Potem pary małżeńskie i ich rodziny zgromadziły się w sali konferencyjnej na gali, której punktem kulminacyjnym było wręczenie Medali, które prowadziła Alfreda Wastag - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Starym Sączu.
   „Jesteście niesamowitym świadectwem trwałości rodziny, jesteście dla kolejnych pokoleń Polaków dowodem na to, że tylko rodzina jest drogą narodu. Mimo trudności, stworzyliście wasze rodzinne domy, wychowaliście, wykształciliście dzieci, doczekaliście się wnuków, a w wielu przypadkach pewnie i prawnuków. Wasz zapał i poczucie odpowiedzialności za rodzinę pozwoliły budować lepszą przyszłość zarówno dla najbliższych jak i całej lokalnej społeczności” - mówił burmistrz Jacek Lelek do zgromadzonych małżeństw. Przekazał też życzenia od posła Mariana Cyconia, a następnie razem z przewodniczącą Rady Miejskiej Ewą Zielińską dekorowali jubilatów medalami, wręczali pamiątkowe legitymacje, dyplomy i kosze z upominkami.
.

.
    Tego dnia jubileusz 51-lecia małżeństwa obchodzili: Zofia i Stanisław Kądziołkowie, zaś 50-lecie świętowali: Albina i Józef Bielakowie, Irena i Bronisław Dudowie, Barbara i Władysław Florkowie, Apolonia i Florian Gawlakowie, Jadwiga i Józef Głaczyńscy, Irena i Marian Gorajowie, Janina i Ignacy Gorczowscy. W gronie dostojnych jubilatów znaleźli się też: Michalina i Jan Psonakowie, Rozalia i Jan Sejudowie, Stanisława i Jan Skwarłowie, Apolonia i Stanisław Śmierciakowie, Maria i Franciszek Tokarczykowie, Maria i Jan Zychowie, Helena i Władysław Zygmuntowie, Elżbieta i Józef Grucowie, Maria i Marian Gryźniakowie, Irena i Jan Jakubowscy, Anna i Józef Kałuzińscy, Stanisława i Stanisław Kmakowie, Maria i Jan Konstantowie, Stanisława i Jan Krzakowie. Weronika i Czesław Niejadlikowie, Stefania i Julian Ogorzałowie, Teresa i Wojciech Padulowie, Joanna i Stanisław Paluchowie, Janina i Franciszek Pasoniowie, Zofia i Wojciech Podporowie, Helena i Stanisław Popardowie.
 
Kinga Bednarczyk
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech