Portal - Stary Sącz
polski Czwartek - 21 stycznia 2021 Agnieszki, Jarosława, Nory     "Nie ma gorszych ślepców od tych, którzy nie chcą widzieć" - Herbert George Wells
Strona główna / Z Grodu Kingi -nr12 (199) 2013 r.
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ogromny sukces wolontariuszy z Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu
Ogłoszenia i Kronika parafialna
Caritasowe przesłanie i prośba
Odblaskowa szkoła w Skrudzinie
Podsumowanie projektu >Czas na aktywność w Grodzie Kingi<
Ceramika naszą szansą
Fundacja >Będzie Dobrze< wspiera niepełnosprawnych braci z Gabonia
GOLGOTA WSCHODU
>Dziady<
Kwesta na odnowę pomników nagrobnych
Poznajemy piękno wspomnień z pielgrzymkowych szlaków
Matka Teresa
>Stary Sącz - Lewocza - Letnie spotkania z muzyką i tradycją<
Złoty Jubileusz Zespołu Szkół im.Św.Kingi w Łącku
50 lat razem
LITANIA MIAST
>BŁOGOSŁAWIONY ZNACZY SZCZĘŚLIWY<
O tym, jak gwiazdka rozbłysła jasno jak słońce...
Starosądeckie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych
95 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
Czas Adwentu
Ksiądz Roman Stafin - moja Msza święta
Grudzień -- KALENDARIUM
Strona tytułowa

.
OGROMNY SUKCES WOLONTARIUSZY
Z LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
W STARYM SĄCZU
 
    Ogólnopolski konkurs „Barwy Wolontariatu” jest organizowany od trzynastu lat i ma na celu podziękowanie w sposób szczególny ludziom zaangażowanym w pomoc innym czy to w placówkach publicznych, wśród osób fizycznych, czy w organizacjach pozarządowych. Odbywająca się gala wręczenia nagród, to wspaniała okazja na przedstawienie tych, anonimowych na co dzień osób, niosących pomoc innym.
    Wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im.M.Skłodowskiej-Curie ze Starego Sącza po raz pierwszy wzięli udział w tym prestiżowym konkursie i od razu odnieśli ogromny sukces. Koordynatorzy klubu wolontariatu do nagrody wytypowali cztery osoby:
 
PATRYCJĘ MARCZYK, ANNĘ WÓJCIK,
PAULINĘ KONIECZNY, KAMILĘ RAMS
 
    Długa lista akcji, w których kandydatki brały udział, oddanie, ciągła gotowość do niesienia pomocy wywarły ogromne wrażenie na kapitule i sprawiły, że wszystkie zostały wyróżnione. W ścisłej czołówce znalazła się PATRYCJA MARCZYK, a jej praca z osobami niepełnosprawnymi, wzbudziła bardzo duże uznanie. Sukces uczennic jest tym większy, że nie było kategorii wiekowej, licealistkom przyszło więc stanąć w szranki z gimnazjalistami, studentami, osobami pracującymi, emerytami z całego województwa małopolskiego.
.

.
A oto, co o Małopolskiej Gali Wolontariatu mówiły same uczestniczki:
„Spotkanie, które odbyło się w Krakowie zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Przyjemnie było zobaczyć tylu ludzi z całej Małopolski, którzy mają podobny cel i czerpią radość z dawania. Chociaż w wolontariacie największą nagrodą jest uśmiech ludzi, którym pomagamy, to jednak fajnie jest być docenionym”.
„Wyróżnienie sprawiło mi ogromną radość, tak naprawdę działając w wolontariacie nie mamy świadomości jak ważna jest to służba, a podczas Gali dotarło do mnie, jak wiele możemy razem zdziałać”.
„Samo uczestnictwo w Gali w Krakowie było dla mnie ogromnym wyróżnieniem, a co dopiero otrzymanie nagrody. Bardzo podobały mi się przygotowane przez organizatorów atrakcje. Największe wrażenie zrobili na mnie inni wolontariusze, których opisana działalność zainspirowała mnie do nowych inicjatyw i zmotywowała do dalszej pracy. Uświadomiłam sobie też, że otaczają nas wspaniali ludzie, dzięki którym świat nabiera barw mimo szarej codzienności, która często nas przygnębia”.
J.Opyd
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech