Portal - Stary Sącz
polski Sobota - 4 kwietnia 2020 Benedykta, Izodory, Wacławy     
Strona główna / Z Grodu Kingi - nr 2 (201) 2014 r.
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Przedszkolne kolędowanie
Wywiad z Patrycją Marczyk
Kalendarz imprez organizowanych przez PMDK w Starym Sączu
X Ogólnopolski Konkurs Poetycki >O Wawrzyn Sądecczyzny<
Okładka
Ogłoszenia i Kronika parafialna
Sprawozdanie z działalności POAK przy parafii p.w. św.Elżbiety w Starym Sączu
Sprawozdanie z pracy Parafialnego Oddziału Caritas
Anioły w kuchni... - starosądecki blog kulinarny
Ania Lipka
Karol Wojtyła, Jan Paweł II - notatki osobiste 1962-2003
I TY bądź św.Mikołajem
Radość, sport, zabawa... dla każdego ważna sprawa!
Koło Gospodyń Wiejskich w Popowicach
Jasełka Młodzieży z Parafii Miłosierdzia Bożego
Podsumowanie Roku Jana Joachima Czecha
IX Koncert Kolęd
KONCERT NOWOROCZNY
>JAN JOACHIM CZECH - ŻYCIE I DZIEŁO<
Powiatowy przegląd twórczości muzycznej Jana Joachima Czecha
O patronie nieuleczalnie chorych i zakochanych
Ks.Roman Stafin - Moja Msza Święta
2 lutego - Dzień Osób Konsekrowanych
Kalendarium - luty

.
PRZEDSZKOLNE KOLĘDOWANIE
 
    W wyjątkowy klimat świąt Bożego Narodzenia swoich najbliższych, zaproszonych gości, wprowadziły dzieci z niepublicznego przedszkola „Wesołe nutki” w Starym Sączu.
    20 grudnia dzieci wystawiły swoje pierwsze jasełka przygotowane pod kierownictwem wychowawczyń: Katarzyny Cabały i Kingi Skoczeń.
Przedstawienie było niezwykłym przeżyciem nie tylko dla zaproszonych rodziców i dziadków, ale może przede wszystkim dla małych aktorów. Wielu z nich po raz pierwszy występowało na scenie. Mimo przejęcia i podekscytowania wspaniale, z wielkim zaangażowaniem dzieci wcielały się w swoje role. Z ogromnym skupieniem recytowały teksty, wspólnie śpiewały kolędy i pastorałki. Spotkanie opłatkowe miało na celu nie tylko prezentację aktorskich umiejętności najmłodszych, ale także radosne kolędowanie.
Wspólne świętowanie zakończyły życzenia skierowane do rodziców, dzieci, a także pracowników przedszkola przez p.Iwonę Rams właścicielkę przedszkola. Zapewniła ona rodziców, że tradycja przedstawiania jasełek przez przedszkolaków przetrwa i będzie kontynuowana w kolejnych latach.
.

.
Tego dnia w przedszkolu „Wesołe nutki” miało miejsce jeszcze jedno bardzo ważne i długo wyczekiwane przez maluchy wydarzenie - uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Rozpoczęło je przemówienie pani dyrektor, która wielkim kolorowym lizakiem pasowała każde dziecko na dzielnego przedszkolaka. „Smerfy” i „Krasnale”, bo takie nazwy noszą nowo powstałe grupy przedszkolne, zaśpiewały wspólnie piosenkę - hymn „Jestem sobie przedszkolaczek”. Następnie przedszkolaki wykonały układ taneczny, który wcześniej wytrwale ćwiczyły ze swoimi wychowawczyniami. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.
Przedszkole muzyczno-taneczne „Wesołe nutki” to placówka, która działa w Starym Sączu od października 2013 roku w wyremontowanym budynku przy ul.Jana Czecha 7.
Małe grupy umożliwiają: bardziej indywidualne podejście do potrzeb każdego dziecka, łatwiejsze prezentowania przez dzieci swoich uzdolnień, osiągnięć i postępów w nauce, nawiązywanie przyjacielskich więzi, rozwijanie wielorakich zainteresowań i talentów.
Przedszkole to emanuje ciepłą, serdeczną atmosferą oraz prowadzi ciekawe zajęcia dodatkowe: muzyczne, taneczne, językowe i plastyczne.
Nowo otwarte przedszkole zaprasza rodziców do zapoznania się z jego ofertą edukacyjną.
Jolanta Czech
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech