Portal - Stary Sącz
polski Piątek - 29 maja 2020 Benity, Maksymiliana, Teodozji      "Wszelki gniew, wszelką nędzę i moc wszelką, złe losy zmoże, kto zbrojny miłością". Michał Anioł
Strona główna / Z Grodu Kingi - nr 3 (202) 2014 r.
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Babcia i Dziadek w oczach swoich wnuków!
OGŁOSZENIA I KRONIKA PARAFIALNA
Anioły w kuchni - starosądecki blog kulinarny
Ośrodek Pomocy Społecznej aktywnie wspiera osoby niepracujące
Okładka
Kalendarium - marzec
Ksiądz Roman Stafin - Moja Msza Święta
Wielkopostne obrzędy i zwyczaje
Święta Kinga patronką Starego Sącza
Z rodzicami o wychowaniu - zaproszenie do lektury…
Wszędzie - gdziekolwiek rzuci ich los, rozsławiają Stary Sącz
Nad księgą życia Jana Joachima Czecha
Czego potrzebuje starosądecka kultura?
Walne zebranie Towarzystwa Miłośników Starego Sącza
Placówka Wsparcia Dziennego
Pprzygotowania do nadania imienia ZSP w Starym Sączu
1OO LAT BABCIOM I DZIADKOM ŻYCZĄ WNUCZĘTA!
KARTKA O WYCHOWANIU... - s. M.Sylwia Chruślicka

.
Babcia i Dziadek
w oczach swoich wnuków!
 
Dnia 21 i 22 stycznia przeżywaliśmy Dzień Babci i Dziadka, składaliśmy naszym babciom i dziadkom życzenia, wręczaliśmy laurki a wszystko po to, by powiedzieć im jak bardzo ich kochamy. Dziadek i Babcia niejednokrotnie pomagają rodzicom w wychowaniu, przekazywaniu wartości i tradycji. Tak o swoim Dziadku i Babci piszą dzieci.
 
    Z dziadkiem jeździłem w lecie na rower, co sobotę gotowałem i układałem puzzle. Z drugim dziadkiem jeździłem na ryby i uczyłem się rzemieślnictwa. Niestety już odeszli do Pana Boga Zachowałem wiele wspomnień z nimi, ale najbardziej pamiętam słowa, kiedy wychodziłem do szkoły „Niech się darzy”. Babcie nie są wcale gorsze. Z babcią czytałem pierwsze książki i uczyłem się dodatkowo religii. (Jakub Hruby - kl. V a)
 
     Moi dziadkowie są wspaniali. Chociaż to nie tacy dziadkowie jak często widzimy na obrazku, że dziadek siedzi na bujanym fotelu, a obok niego babcia, która robi na drutach. To są ludzie pełni sił. Kiedy byłem mały pomagali w opiece nade mną. Zawsze służą dobrą radą i pocieszeniem. Obydwaj dziadkowie uczą nas jak być dobrymi i pracowitymi ludźmi. Idą z duchem czasu i jestem dumny, kiedy to właśnie ja mogę im coś wytłumaczyć lub czegoś nauczyć.  Można z nimi porozmawiać na każdy temat.
Moje babcie są też cudowne. Zawsze mają jakieś smakołyki. Rozpieszczają mnie pysznymi ciastami i deserami, które same przygotowują. Te pachnące bułeczki zawsze będą mi się kojarzyły z moimi babciami. Moi dziadkowie mają więcej wnucząt i w taki dzień jak ich święto spotykamy się u nich, aby im podziękować za troskę. (Maciej Biegan - kl. VI d)
 
    Babcia dla mnie, to ktoś więcej niż zwykła osoba. Jest dla mnie tak jak gdyby drugą mamą, tylko, że na więcej pozwoli. Natomiast z dziadkiem często gdzieś chodzę, ponieważ tata nie zawsze ma czas. Bardzo kocham swoich dziadków za to, że po prostu są i zawsze mogę na nich liczyć. Nie wyobrażam sobie życia bez nich. To są niezastąpione osoby w moim życiu. (Karolina Plata - kl. VI c)
 
    Babcia jest najważniejszą osobą w naszej rodzinie - gotuje, sprząta i robi wiele innych rzeczy. Zawsze jest radosna. Nie widziałem, żeby kiedyś się smuciła czy złościła. Budzi nas kiedy mamy iść do szkoły. W weekendy to my za nią wszystko robimy, a ona odpoczywa. Kiedy przyjdę już mam gotowy obiad i do tego pyszny. Gdy byłem młodszy zaprowadzała mnie do szkoły i przychodziła po mnie. Wieczorami siedzimy w jej pokoju i rozmawiamy o całym dniu. Bardzo ją kocham. (Szymon Radzik - kl. V a)
 
    Moja babcia i dziadek są bardzo, ale to bardzo mili. Zawsze, gdy do nich przychodzę, pytają z miłością w sercu czy bym się czegoś nie napiła czy też nie przekąsiła. Bardzo kocham swoich dziadków, zawsze tacy serdeczni i troskliwi. Gdy ja mam lub moje rodzeństwo urodziny pamiętają o nas. My także nie zapominamy o ich święcie bądź imieninach. (Emilia Dyrek - kl. V a)
 
Żyj nam babciu lat ze dwieście, boś najlepsza w całym mieście
Gdy za bardzo rozrabiamy, pod twe skrzydła uciekamy
Ty nas zawsze wytłumaczysz, wszystkie błędy nam wybaczysz
Bądź wiec zdrowa, uśmiechnięta, tego życzą ci wnuczęta
                                               (Kornelia Panajew - V c)
 
Kochani  Babciu i Dziadku
    W dniu Waszego  święta, chcę wam podziękować za wszystkie chwile, które ze mną spędzacie, za dobro waszych serc i za wasz codzienny uśmiech na twarzy. (Michał Brzeziński - kl. III a)
 
    Mam dwie babcie i dwóch dziadków. Każde z nich jest inne, lecz kocham ich tak samo. Mam z nimi różne wspomnienia i te z trudnych dla mojej rodziny chwil i te wesołe, których jest bardzo dużo. Z babcią i dziadkiem od strony taty z szerokim uśmiechem wspominam moje cudowne dzieciństwo spędzone u nich w domu. Wszystkie wycieczki w góry, na konie i inne miejsca, wieczorne spacery polną drogą, po których spało się bajecznie. W moje gorsze dni zawsze mogłam znaleźć u nich wsparcie, gdy rodzice pracowali, tak samo jak u drugich dziadków. I jest tak do dzisiaj. Niestety z powodu szkoły i innych zajęć pozalekcyjnych w tym szkoły muzycznej nie mam tyle czasu, by spędzać go z babciami i dziadkami. Z kolei z dziadkami od strony mamy kojarzą mi się pyszne maliny z ogrodu babci, gdzie zawsze można zerwać coś dobrego. Gorące herbatki z sokiem w zimne i te cieplejsze wieczory. Wspólne rozwiązywanie krzyżówek, co bardzo mi się spodobało.
    Z dziadkiem zawsze mogę sobie porozmawiać o szkole i innych sprawach. Podziwiam ich za to, że zawsze znajdą czas na to by pomóc moim rodzicom. Także wtedy, gdy coś ich boli, starają się tego nie okazywać i zrobić wszystko żeby chociaż trochę nam pomóc. Gdy zachorujemy, gdy mama i tata do późna pracują któraś babcia zawsze z nami zostanie. Zrobi pyszny obiad i gdy trzeba pomoże w zadaniach. Nie dam rady wyrazić tego, jak bardzo jestem za to im wdzięczna. Z babciami mogę rozmawiać o wszystkim co mnie martwi, zawsze mnie wysłuchają i spróbują zrozumieć. Dlatego staram się spędzać z nimi tyle czasu ile dam rady. Bardzo kocham moich dziadków i jeszcze raz dziękuję im za wszystko. (Gabriela Wokacz - kl. VI d)
s. M.Sylwia Chruślicka
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech