Portal - Stary Sącz
polski Niedziela - 24 wrzesńia 2017 Dory, Gerarda, Maryny     "Przeszłość i teraĄniejszość są dla nas środkami; celem jest tylko przyszłość" - Blaise Pascal
Strona główna / Z Grodu Kingi - nr 7-8 (206-207) 2014 r.
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
XXXI Wojewódzki Festiwal Zespołów Artystycznych im.Jana Joachima Czecha
Ogłoszenia i Kronika Parafialna
Anioły w kuchni - starosądecki blog kulinarny
Peacepainting w Polsce - warsztaty malarskie dla młodych gimnazjalistów
II Olimpiada Młodych Lachów
Śmierć - moje spotkanie z Bogiem
Jak nauczyć dzieci pracowitości i oszczędności?
Patronalne święto Akcji Katolickiej
Wolontariusze Caritasu
Czas na aktywność w Grodzie Kingi
Dzień Dziecka i Sportu w starosądeckim LO
CZWARTE HARCERSKIE POSZUKIWANIE W STARYM SĄCZU
Lagusheda - zespół z Gruzji
Dzień Dziecka na starosądeckich Stawach
MAŁOPOLSKI DZIEŃ SAMORZĄDOWCA
IV edycja programu; „Przedszkolaki w hołdzie Janowi Pawłowi II”
Wyrazy uznania i wdzięczności dla s.Eleonory Salamon
W 15. rocznicę wizyty papieskiej w Starym Sączu - 14 czerwca 2014 r.
Zmarł ksiądz prałat Józef Grzegorzek
Ksiądz prałat Alfred Kurek Honorowym Obywatelem Starego Sącza
Letnie święta i uroczystości
Ksiądz Roman Stafin - moja Msza święta
Kalendarium - lipiec-sierpień
Okładka

.
XXXI WOJEWÓDZKI FESTIWAL
ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH
im.JANA JOACHIMA CZECHA
 
    Po raz kolejny, na dzień 29 maja 2014 r. dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu Józef Puścizna zaprosił nas na XXXI Wojewódzki Festiwal Zespołów Artystycznych im.Jana Joachima Czecha, odbywający się pod patronatem starosty nowosądeckiego Jana Golonki.
Tym razem jak zwykle, to świetnie zorganizowane przedsięwzięcie odbyło się w dwóch miejscach.
Zespoły taneczne wystąpiły w hali sportowej Zespołu Szkół w Barcicach a zespoły wokalne przy karczmie „Stodoła w Odnozynie” w Barcicach.
Uroczystego rozpoczęcia Festiwalu dokonał Zbigniew Czepelak - dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu oraz Grzegorz Garwol - dyrektor ZS w Barcicach.
Przybyli również zaproszeni goście: Stanisław Węglarz - przewodniczący Komisji Kultury Rady Powiatu, Adam Mazur - członek Komisji Kultury, Stanisław Mrzygłód - przewodniczący Komisji Edukacji, Edward Ciągło - radny Powiatu Nowosądeckiego, Kazimierz Gizicki - zastępca Burmistrza Starego Sącza, Ewa Zielińska - przewodnicząca Rady Miejskiej w Starym Sączu, Marian Lis - przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki w Starym Sączu, Lucyna Dybiec - dyrektor Internatu Międzyszkolnego w Starym Sączu, Krzysztof Szewczyk - dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu, księża z parafii w Barcicach oraz niżej podpisana.
Wystąpiło 23 grupy taneczne oraz 10 zespołów wokalnych razem około 500 uczestników, na których w karczmie „Stodola” czekał poczęstunek; kiełbaska z grilla.
.

.
Jury w składzie: Katarzyna Bodziony i Piotr Krzywdziński, w kategorii Zespołów Tanecznych postanowiło przyznać:
 
W grupie najmłodszej:
I miejsce: „Babeczki i Spółka” - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
II miejsce: „Jump” - Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
III miejsca: „Arabeska” - Młodzieżowy Dom Kultury im.J.Korczaka w Krakowie, „Teatr Tańca Dzieci Krakowa” - Młodzieżowy Dom Kultury Reymonta w Krakowie
Wyróżnienia: Martyna Krasny - Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Lajkoniki” - Młodzieżowy Dom Kultury Dom Harcerza w Krakowie
 
W grupie średniej:
I miejsca: „Boom Box” - Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, „Hej” - Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, „Allegro” gr. II - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
II miejsca: „Allegro” gr. I - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Zespół Baletowy „Piruet” - Młodzieżowy Dom Kultury im.K.I.Gałczyńskiego w Krakowie
III miejsca: „Salto” gr. II - Młodzieżowy Dom Kultury im.K.I.Gałczyńskiego w Krakowie, „Młoda Akademia Tańca” gr. II - Młodzieżowy Dom Kultury im.K.I.Gałczyńskiego w Krakowie
Wyróżnienie: Zespół Baletowy „Scena Ruchu” - Młodzieżowy Dom Kultury Grunwaldzka w Krakowie
 
W grupie najstarszej:
I miejsca: „Best” - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, „Fighting Tigers” - Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, „Be Free” - Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
II miejsca: „Alibi” - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, „Salto” gr. III - Młodzieżowy Dom Kultury im.K.I.Gałczyńskiego w Krakowie, „Big Break” - Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, Zespół Tańca Współczesnego „Taw” - Młodzieżowy Dom Kultury Beskidzka w Krakowie
III miejsca: „Ups” - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, „Broker” - Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, „Młoda Akademia Tańca” gr. III - Młodzieżowy Dom Kultury im.K.I.Gałczyńskiego w Krakowie
W kategorii Zespołów Wokalnych jury w składzie: Marta Leśniak i Renata Gierczyk, postanowiło przyznać:
 
Grand Prix: „Triola” - Pracownia Muzyczna Triolki Rabka-Zdrój
I miejsca: „Domino” - Młodzieżowy Dom Kultury im.K.I.Gałczyńskiego w Krakowie, „Calisia” - Studio Wokalne Talent w Tarnowie, „Triole” - Pracownia Muzyczna Triolki Rabka-Zdrój
II miejsca: „Last Hope” - Pałac Młodzieży w Tarnowie, „Porębiaki z Naszej Paki” - Pałac Młodzieży w Tarnowie, „Goga” - Pałac Młodzieży w Tarnowie
III miejsca: „Sway” - Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, „Traykoty” - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Klub Piosenki - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.
 
    Wszystkim - organizatorom i uczestnikom tej udanej imprezy - dalszych sukcesów życzy
Jolanta Czech
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech