Portal - Stary Sącz
polski Czwartek - 9 kwietnia 2020 Mai, Marcelego, Wadima      "Ludzkość kroczy stale naprzód, jednak człowiek pozostaje ten sam". Johann Wolfgang Goethe
Strona główna / Z Grodu Kingi - nr 7-8 (206-207) 2014 r.
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dzień Dziecka i Sportu w starosądeckim LO
Ogłoszenia i Kronika Parafialna
Anioły w kuchni - starosądecki blog kulinarny
Peacepainting w Polsce - warsztaty malarskie dla młodych gimnazjalistów
II Olimpiada Młodych Lachów
Śmierć - moje spotkanie z Bogiem
Jak nauczyć dzieci pracowitości i oszczędności?
Patronalne święto Akcji Katolickiej
Wolontariusze Caritasu
Czas na aktywność w Grodzie Kingi
CZWARTE HARCERSKIE POSZUKIWANIE W STARYM SĄCZU
XXXI Wojewódzki Festiwal Zespołów Artystycznych im.Jana Joachima Czecha
Lagusheda - zespół z Gruzji
Dzień Dziecka na starosądeckich Stawach
MAŁOPOLSKI DZIEŃ SAMORZĄDOWCA
IV edycja programu; „Przedszkolaki w hołdzie Janowi Pawłowi II”
Wyrazy uznania i wdzięczności dla s.Eleonory Salamon
W 15. rocznicę wizyty papieskiej w Starym Sączu - 14 czerwca 2014 r.
Zmarł ksiądz prałat Józef Grzegorzek
Ksiądz prałat Alfred Kurek Honorowym Obywatelem Starego Sącza
Letnie święta i uroczystości
Ksiądz Roman Stafin - moja Msza święta
Kalendarium - lipiec-sierpień
Okładka

.
Dzień Dziecka i Sportu w starosądeckim LO
 
 Już po raz czwarty w Liceum Ogólnokształcącym zorganizowano Dzień Dziecka dla przedszkolaków i uczniów klas I-II ze Szkoły Podstawowej w Starym Sączu.
   Przyjazne mury naszej szkoły już od samego rana rozbrzmiewały śmiechem i wrzawą zaproszonych małych gości. Pogoda wprawdzie nam nie sprzyjała, wszystkie gry i zabawy odbywały się w budynku, ale nie przeszkodziło to w wesołej i obfitującej w atrakcje zabawie.
  Inicjatorzy imprezy - nauczyciele wychowania fizycznego - przygotowali kilka stanowisk, gdzie odbywały się konkurencje sportowe i plastyczne. Opiekę nad dziećmi sprawowali w tym dniu nauczyciele i uczniowie LO. Znakomicie w tej roli sprawdzili się uczniowie klasy sportowej i SOS-u.
.

.
   Mali goście uczestniczyli w zabawach sportowych takich jak: rzut piłką tenisową do otworów pajaca, rzut do kosza, strzał na bramkę, kręgle, przeciąganie liny i ringo. Równocześnie odbywał się konkurs plastyczny oraz pokaz ratownictwa medycznego, który szczególnie zainteresował najmłodszych, bowiem każdy przedszkolak chciał mieć plasterek na ręce czy bandaż. Nieco starsi z dużym zaangażowaniem uczyli się masażu serca na fantomie. Jak mówili, taka umiejętność może im się przydać!
   Największą popularnością cieszyło się malowanie twarzy, do którego ustawiały się długie kolejki. Dziewczyny z I a, II d i wolontariusze z pasją i dużą precyzją realizowały prośby dzieci, chociaż jak twierdzą, czasem trudno było sprostać ich wymaganiom.
  Po sportowych emocjach przyszedł czas na chwilę odpoczynku, małe co nieco i nagrody. Dyrektor LO, rozdając nagrody, zaprosił wszystkich na kolejne takie spotkanie - za rok. Powiedział, że impreza ta na stałe wpisała się w życie środowiska lokalnego, cieszy się wielkim zainteresowaniem, dzieci chętnie przychodzą do naszej szkoły i czekają na niespodzianki przygotowane specjalnie dla nich.
   Mimo niesprzyjającej pogody humory wszystkim dopisywały, dzieci opuszczały naszą szkołę zadowolone i roześmiane.
   Po zmaganiach najmłodszych do sportowej walki ruszyli licealiści. Stanęli do takich konkurencji jak: pchnięcie kulą, bieg na 60 metrów, skok w dal i siatkówka plażowa. Po wyłonieniu zwycięzców rozdano dyplomy.
IR LO Stary Sącz
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech