Portal - Stary S帷z
polski Niedziela - 18 lutego 2018 Konstancji, Krystiana, Sylwany      "To cz這wiek cz這wiekowi najbardziej potrzebny jest do szcz窷cia". Paul Holbach
Strona g堯wna / Z Grodu Kingi - nr 7-8 (206-207) 2014 r.
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
II Olimpiada M這dych Lach闚
Og這szenia i Kronika Parafialna
Anio造 w kuchni - staros康ecki blog kulinarny
Peacepainting w Polsce - warsztaty malarskie dla m這dych gimnazjalist闚
妃ier - moje spotkanie z Bogiem
Jak nauczy dzieci pracowito軼i i oszcz璠no軼i?
Patronalne 鈍i皻o Akcji Katolickiej
Wolontariusze Caritasu
Czas na aktywno嗆 w Grodzie Kingi
Dzie Dziecka i Sportu w staros康eckim LO
CZWARTE HARCERSKIE POSZUKIWANIE W STARYM S。ZU
XXXI Wojew鏚zki Festiwal Zespo堯w Artystycznych im.Jana Joachima Czecha
Lagusheda - zesp馧 z Gruzji
Dzie Dziecka na staros康eckich Stawach
MAΜPOLSKI DZIE SAMORZ.OWCA
IV edycja programu; „Przedszkolaki w ho責zie Janowi Paw這wi II”
Wyrazy uznania i wdzi璚zno軼i dla s.Eleonory Salamon
W 15. rocznic wizyty papieskiej w Starym S帷zu - 14 czerwca 2014 r.
Zmar ksi康z pra豉t J霩ef Grzegorzek
Ksi康z pra豉t Alfred Kurek Honorowym Obywatelem Starego S帷za
Letnie 鈍i皻a i uroczysto軼i
Ksi康z Roman Stafin - moja Msza 鈍i皻a
Kalendarium - lipiec-sierpie
Ok豉dka

.

.
II Olimpiada M這dych Lachów
 
     Najstarsz mi璠zynarodow imprez sportow, organizowan pod has貫m szlachetnego wspó透awodnictwa i braterstwa, jest olimpiada. I w豉郾ie 4 czerwca dzieci i m這dzie ze wszystkich szkó staros康eckiej gminy rywalizowa造 w duchu fair play podczas II Olimpiady M這dych Lachów. Jej organizatorem by Zespó Szkó: Szko豉 Podstawowa i Gimnazjum w Barcicach oraz Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. 鈍.Jana Paw豉 II w Starym S帷zu. Partnerem strategicznym Urz康 Miejski w Starym S帷zu, a patronat honorowy pe軟i Burmistrz Starego S帷za Jacek Lelek.
  Ceremonia otwarcia odby豉 si na staros康eckich b這niach dok豉dnie o godzinie 10.00. Wtedy te wszystkich przyby造ch powita organizator olimpiady p.Grzegorz Garwol - dyrektor ZS w Barcicach i gospodarz ks.Marcin Kokoszka - dyrektor DCP. S這wa zach皻y do sportowej rywalizacji oraz uznania pracy nauczycieli i trenerów wypowiedzia burmistrz Jacek Lelek. Zmaganiom m這dych sportowców kibicowali równie przybyli go軼ie, a w鈔ód nich p.Jan Magiera - kolarz, dwukrotny olimpijczyk, trzykrotny mistrz Polski, specjalista w je寮zie indywidualnej na czas i ks.Tadeusz Sajdak, który jako budowniczy i pierwszy dyrektor DCP w czasie swego pobytu w Starym S帷zu by gospodarzem wielu ró積ych imprez sportowych.
  Po cz窷ci oficjalnej zawodnicy sprawdzali swoje si造 i umiej皻no軼i w mini maratonie, trójboju lekkoatletycznym i trójboju obronnym. Równocze郾ie odbywa si turniej szachowy.
Najlepszymi w mini maratonie byli:
I grupa wiekowa: Nikoletta G御ienica - Barcice, Karolina Mairer - Barcice, Julia Trybu豉 - Przysietnica oraz Konrad Smyda - Barcice, ㄆkasz Godo - Gabo, Gabriel Mikulec - Moszczenica;
II grupa wiekowa: Patrycja Ogorza造 - Przysietnica, Paulina Michalik - Barcice, Wiktoria Jankowska - Przysietnica, Kacper Marczyk - Gabo, Bartek Kurzeja - Stary S帷z, Przemys豉w Durasik - Przysietnica;
III grupa wiekowa: Gabriela Hopek - Stary S帷z, Kinga Pta郾ik - Przysietnica, Weronika Jopek - Moszczenica, Filip Sowi雟ki - Stary S帷z, Marcin ζcniak - Stary S帷z, Przemys豉w Olszowski - Stary S帷z;
IV grupa wiekowa: Klaudia Olszowska - Przysietnica, Katarzyna Owsianka - Przysietnica, Edyta Halibart - Barcice, Dawid Mikulec - Przysietnica, ㄆkasz Sychowski - Go趾owice, Artur Jankowski - Przysietnica.
 
W trójboju lekkoatletycznym na podium stan瘭i:
w I grupie wiekowej: Karolina Mairer - Barcice; Nikoletta ㄆszczyk-G御ienica - Barcice, Ma貪orzata Garwol - Barcice, Kacper Pustu趾a - Barcice, Karol Kluska - Barcice, Wiktor Garwol - Przysietnica.
w II grupie wiekowej: Katarzyna Dudka - Barcice, Gabriela Janik - Barcice, Patrycja Ogorza造 - Przysietnica, Adam Majewski - Moszczenica, Sebastian Garwol - Moszczenica, Filip Krzak - Przysietnica.
 
W trójboju obronnym najlepszymi okazali si by:
w III grupie wiekowej: Sylwia Kulpa - Barcice, Marta Michalak - Stary S帷z, Martyna Dara - Gabo, Kuczaj Karol - Skrudzina, Mi豉sz Gorczowski - Popowice, Kamil Padula - Barcice;
w IV grupie wiekowej: Katarzyna Owsianka - Przysietnica, Klaudia Padula - Barcice, Natalia Mirek - Barcice, Daniel Mikulec – Barcice, Krzysztof Kulpa – Barcice, Daniel Michalik - Przysietnica.
 
Zawody szachowe wygrali:
klasy I-III: Kamil Górka - SP Przysietnica, Bartosz Ma郵anka - SP Barcice, Daniel Waligóra - SP Przysietnica;
klasy IV-VI: Tomasz Ma郵anka - SP Barcice, Dionizy Mrowca - SP Przysietnica, Arkadiusz Tokarczyk - SP Barcice
gimnazja: ㄆkasz Sobo - Barcice, Karol Gancarczyk - Go趾owice, Tomasz Biel - Go趾owice.
Wszystkim zwyci瞛com jeszcze raz gratulujemy.
 
   W tym dniu nie zabrak這 te wyst瘼ów zespoów regionalnych, wszak by豉 to Olimpiada M這dych Lachów i organizatorzy za cel obrali sobie nie tylko propagowanie aktywnego stylu 篡cia i popularyzowanie wybranych dyscyplin sportowych, ale równie rozpowszechnianie kultury i tradycji Lachów S康eckich. Wszystkim zaprezentowa si zespó „Barcicoki”, który prowadz pa雟two: Anna Le郾iara i Marek Kanik oraz znany ju dobrze zespó „Tamburmajorki” kierowany przez p.Justyn Zalek.
Pami皻aj帷, 瞠 najwa積iejsz rzecz w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyci篹y, ale wzi望 w nich udzia, ju dzisiaj zach璚amy do sportowej rywalizacji za rok, podczas III Olimpiady M這dych Lachów.
MBM  - szczegó這we wyniki znajduj si :
https://www.facebook.com/OlimpiadaMlodychLachow
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech