Portal - Stary Sącz
polski Poniedziałek - 10 sierpnia 2020 Bianki, Borysa, Wawrzyńca     "Natura Ludzka nie jest maszyną, lecz drzewem, które rośnie i rozwija się zgodnie z dążeniem sił wewnętrznych, które czynią ją żywą istotą" - John Stuart Mill
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wernisaż fotografii Aleksandry Pomietło
WRZESIEŃ - kalendarium
Ogłoszenia i Kronika Parafialna
Kalendarium - WRZESIEŃ
WRZESIEŃ
Uśmiech i radość życia
Jubileusz 100-lecia urodzin
Odpust ku czci św.Kingi
Aktywny wypoczynek wakacyjny młodych starosądeczan (okładka)
Historia Parafii pw.św.Elżbiety w Starym Sączu od XIII wieku do 1786 r. (17)
Konkurs > Moja pierwsza książka < - rozstrzygnięty
Aktywny wypoczynek wakacyjny młodych starosądeczan
Koncert specjalny na urodziny Ady Sari
Międzynarodowy Plener Malarski - Stary Sącz 2011
Już po raz 33. STARY SĄCZ ROZBRZMIEWAŁ MUZYKĄ DAWNĄ
Piąty rajd ku słońcu szlakiem Świętej Kingi - Prehyba 2011
Ksiądz Roman Stafin - moja Msza Święta - Modlitwa eucharystyczna (1)
Okładka

.
Wernisaż fotografii Aleksandry Pomietło
 
    Projekt „Nigdy nie rezygnuj z marzeń”, który od grudnia 2010 roku realizowało Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”, miał swój zaskakujący finał. 8 lipca w Galerii pod Gniazdem odbył się wernisaż fotografii Aleksandry Pomietło „Portrety malowane piosenką”, a bohaterami jej zdjęć byli aktorzy, którzy przygotowywali spektakle, w ramach działalności Integracyjnego Teatrzyku Muzycznego. W imprezie, obok artystki, pełnosprawnych i niepełnosprawnych uczestników projektu, wzięli udział ich rodzice, osoby, które pracowały nad ostatnim przedstawieniem oraz przyjaciele „Gniazda”.
    Aleksandra Pomietło podkreślała, że jej fotografie są odzwierciedleniem duszy młodych aktorów. Na tych zdjęciach chciałam pokazać nie tylko twarz osoby, ale również to, co nosi w środku i w ten sposób wydobyć jej prawdziwe, czasami ukryte piękno i ciepło. Już przygotowując projekt Ola wiedziała, że będą to radosne portrety, które będą mówić, że niepełnosprawni potrafią cieszyć się życiem.
.

.

.
    Pracę z osobami niepełnosprawnymi artystka rozpoczęła na początku tego roku. Spotykała się z nimi na próbach teatrzyku, obserwowała i szukała twarzy, która znalazłaby się na ulotce zachęcającej do przekazania 1 proc. podatku na rzecz Stowarzyszenia. Dzięki temu nawiązała z podopiecznymi „Gniazda” doskonały kontakt. Oni są obdarzenie niezwykłym ciepłem, a dzięki temu, że mi zaufali mogłam na zdjęciach pokazać wszystko to, co chciałam z nich wydobyć. Zupełnie inaczej wyglądała praca z pełnosprawnymi uczestnikami projektu - uczniami starosądeckich szkół, którzy mięli własne pomysły na siebie. Podczas sesji sami wychodzili z inicjatywą. Mi pozostało jedynie pokazać ich charakter.
    Wernisaż „Portery malowane piosenką” poprowadzili Anna Górz i Wojciech Lasek, dzięki którym było to popołudnie pełne pozytywnych emocji. Ciepłe słowa uznania padły pod adresem tych wszystkich, którzy od trzech lat pracują przy projekcie Integracyjnego Teatrzyku Muzycznego, szczególne zaś popłynęły w kierunku pani Krystyny Bryneckiej. Pani Krysia bezinteresownie uczestniczy niemal we wszystkich sobotnich próbach, jeździ z grupą na występy i jest osobą, na którą zawsze można liczyć. Wyróżnieni zostali także wszyscy aktorzy, którzy otrzymali drobne upominki, w tym płyty ze swoimi fotografiami, a specjalnie dla zaproszonych gości, wykonali kilka piosenek z trzech edycji teatrzyku.
 
Kinga Bednarczyk
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech