Portal - Stary Sącz
polski Poniedziałek - 10 sierpnia 2020 Bianki, Borysa, Wawrzyńca     "Natura Ludzka nie jest maszyną, lecz drzewem, które rośnie i rozwija się zgodnie z dążeniem sił wewnętrznych, które czynią ją żywą istotą" - John Stuart Mill
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Konkurs Papieski na starosądeckim >Osiedlu<
PAMIĘĆ O NICH TRWAĆ BĘDZIE
Poezja trudnej drogi
Grudzień w przyrodzie
Kalendarium - GRUDZIEŃ
XIII sesja Rady Miasta - pożegnanie burmistrza Mariana Cyconia
Ogłoszenia i Kronika Parafialna
POAK i Klub Seniora z jesiennym pielgrzymowaniem
Szczęście
VII kwesta na storosądeckich cmentarzach
Biskup Wiktor Skworc metropolitą katowickim
Ks.Roman Stafin - MOJA MSZA ŚWIĘTA
GRUDZIEŃ - kalendarium
Chrystusowe przesłanie i caritasowa prośba - praktykowanie miłosierdzia
WYSTĘP MŁODYCH STAROSĄDECZAN
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych - LAUREATEM KONKURSU
Historia Parafii pw.św.Elżbiety w Starym Sączu od XIII wieku do 1786 r. (19)
Okładka

.
Konkurs Papieski
na starosądeckim „Osiedlu”
 
    Ustanowienie 22 października - dniem wspomnienia liturgicznego bł.Jana Pawła II sprawiło, że miesiąc ten, oprócz modlitwy różańcowej będzie nam się kojarzył zawsze z Ojcem Świętym Janem Pawłem II: dzień wyboru na Stolicę Piotrową, dzień rozpoczęcia pontyfikatu, rokrocznie obchodzony Dzień Papieski i od bieżącego roku – liturgiczne święto naszego umiłowanego Rodaka.
.

.
    Nie sposób było pominąć więc tej postaci w planie pracy Klubu Wolontariatu działającego przy ZSP w Starym Sączu. Dlatego też na koniec miesiąca wolontariusze zaplanowali Konkurs Papieski dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej na Osiedlu. Dzieci zostały poinformowane wcześniej i zaproszone do przygotowania się, aby 27 października wziąć udział w quizie papieskim. Spotkanie rozpoczęło się od projekcji krótkiego filmu ukazującego życie i działalność Jana Pawła II. Następnie zostały podzielone na grupy z opiekunem-wolontariuszem, który miał koordynować pracę. Pierwszym zadaniem było rozwiązanie krzyżówki. Druga konkurencja wymagała zdolności artystycznych, ponieważ do wylosowanego tematu, trzeba było wykonać plakat. Dzieci poradziły sobie i z tym zadaniem doskonale, słuchając w tle nagrań tekstów papieskich i piosenek z pobytu Ojca świętego w Starym Sączu Ostatnim zadaniem była odpowiedź na pytania z prezentacji multimedialnej. Zdrowa rywalizacja dała przede wszystkim satysfakcję, że tak wiele dzieci zna Wielkiego Papieża Rodaka. Na zakończenie wszyscy otrzymali symboliczne podarunki, lizaki oraz baloniki od Stowarzyszenia Sursum Corda, a zwycięzcy nagrody. Zarówno dla dzieci jak i organizatorów impreza ta - edukacja poprzez zabawę - była miłym spędzeniem wolnego czasu.
 
s.Małgorzata Dyrek
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech