Portal - Stary Sącz
polski Poniedziałek - 10 sierpnia 2020 Bianki, Borysa, Wawrzyńca     "Natura Ludzka nie jest maszyną, lecz drzewem, które rośnie i rozwija się zgodnie z dążeniem sił wewnętrznych, które czynią ją żywą istotą" - John Stuart Mill
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
WYSTĘP MŁODYCH STAROSĄDECZAN
PAMIĘĆ O NICH TRWAĆ BĘDZIE
Poezja trudnej drogi
Grudzień w przyrodzie
Kalendarium - GRUDZIEŃ
XIII sesja Rady Miasta - pożegnanie burmistrza Mariana Cyconia
Ogłoszenia i Kronika Parafialna
POAK i Klub Seniora z jesiennym pielgrzymowaniem
Szczęście
VII kwesta na storosądeckich cmentarzach
Biskup Wiktor Skworc metropolitą katowickim
Ks.Roman Stafin - MOJA MSZA ŚWIĘTA
GRUDZIEŃ - kalendarium
Chrystusowe przesłanie i caritasowa prośba - praktykowanie miłosierdzia
Konkurs Papieski na starosądeckim >Osiedlu<
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych - LAUREATEM KONKURSU
Historia Parafii pw.św.Elżbiety w Starym Sączu od XIII wieku do 1786 r. (19)
Okładka

.
WYSTĘP MŁODYCH STAROSĄDECZAN
 
    Dnia 20 października 2011 r. w nowosądeckim kinie „Sokół” odbyła się konferencja „Polska w UE - UE w Polsce” oraz happening o Unii Europejskiej i polskiej prezydencji.
Na tę uroczystość została zaproszona integracyjna grupę teatralna podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” i dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Starym Sączu.
.

.

.
Nasza grupa wystawiła przedstawienie pt.: PIKNIK EUROPEJSKI, na którym zostały zaprezentowane wszystkie kraje Unii Europejskiej. Uczestnicy z wielkim zapałem i zaangażowaniem zaprezentowali 27 krajów należących do wspólnoty Unii Europejskiej. Dzieci wraz z podopiecznymi „Gniazda” w ciekawy sposób opowiedzieli o kulturze, zwyczajach, kuchni i ciekawostkach wybranych krajów. Występ grupy rozpoczął Dziewczęcy Zespól Muzyczny z Barcic pod kierownictwem p.Marka Kanika. Dziewczęta z zespołu wykonały „Odę do radości” - hymn europejski w języku polskim i esperanto. Następnie uczestnicy opowiadali o każdym kraju. Polskę prezentował Mieszko I - książę Polski. Nie zabrakło również muzyki i tradycyjnych tańców, charakterystycznych dla danych krajów.
Zwieńczeniem, pełnego emocji, występu były oklaski zgromadzonych gości. Dla naszych uczestników po występie czekał poczęstunek oraz podarunki.
Jolanta Koszkul
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech