Portal - Stary Sącz
polski Czwartek - 9 lipca 2020 Hieronima, Palomy, Weroniki     
Strona główna / Z Grodu Kingi - nr 2-3 (213-214) 2015 r.
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sukces wolontariuszek ze starosądeckiego liceum
„Jak nas widzą, tak o nas piszą”
ARKADIUSZ BORZĘCKI LAUREATEM - dzięki swej wytrwałości i pracy
Rok 2014 w Parafialnym Oddziale Caritas
9. Dni Księdza Józefa Tischnera - Stary Sącz, 15-18 marca 2015 r.
XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Wawrzyn Sądecczyzny”
Ogłoszenia i Kronika Parafialna
Inauguracja obchodów 70-lecia starosądeckiej siatkówki
Nauka w LO im.M.Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu to inwestycja w przyszłość
„Czas na aktywność w Grodzie Kingi” - podsumowanie projektu
Miasta partnerskie Stary Sącz i Lewocza w odsłonie teatrzyku integracyjnego
Promocja książki a zarazem pasji twórczych Anny Totoń
Zakolędował Stary Sącz
„CUD BOŻEGO NARODZENIA” - Jasełka w Skrudzinie
Spotkanie opłatkowe członków Akcji Katolickiej I Klubu Seniora
Koło Grodzkie PTTK kolęduje u Sióstr Klarysek w Starym Sączu
Kolędnicy misyjni
Pożegnaliśmy kapłana rodaka - księdza Mariana Kurnytę
Najważniejsze wydarzenia Roku 2014 w Starym Sączu
Uroczystość Zwiastowania
Luty - o gromnicy i soli św.Agaty
Kalendarium
Okładka

SUKCES WOLONTARIUSZEK
ZE STAROSĄDECKIEGO LICEUM
 
Aż trzy uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu zostały wyróżnione w etapie rejonowym Ogólnopolskiego Konkursu „Barwy Wolontariatu”. Konkurs jest organizowany przez Ogólnopolską Sieć Centrów Wolontariatu i ma na celu podziękowanie i nagrodzenie wolontariuszy, na co dzień współpracujących z organizacjami pozarządowymi, placówkami publicznymi oraz osobami prywatnymi. Ocenie nominowanych kandydatów co roku podlegają przede wszystkim zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność, partnerstwo w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach. W regulaminie natomiast czytamy: „Konkurs jest okazją, aby pokazać różnorodność działań społecznych i aktywności wolontariuszy, którzy obecni są niemalże we wszystkich sferach życia społecznego. Dzięki nadsyłanym zgłoszeniom, organizatorzy co roku, mają okazję nagradzać ciekawe postaci wolontariuszy (…)”.
   Takimi „ciekawymi postaciami” są niewątpliwie Katarzyna Plata z klasy 2c, Barbara Kałuzińska z klasy 2d i Joanna Florian z klasy 2e. Ich kandydatury znalazły się wśród 62 nominacji z całego województwa małopolskiego. Trzeba dodać, że w konkursie nie ma przedziału wiekowego, są więc gimnazjaliści, licealiści, studenci, osoby pracujące oraz seniorzy.
  Wolontariuszki ze starosądeckiego liceum uplasowały się tuż za podium zajmując tym samym VI miejsce w całym województwie małopolskim. 
.

.
   Działalność Kasi, Basi i Joasi jest szeroka a lista akcji, w których dziewczęta brały udział długa, warto jednak przyjrzeć się tym trzem „ciekawym postaciom”.

   Kasia ma niewątpliwie najwięcej zasług. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych, a słowa „Damy radę” i „Coś wymyślimy” są najczęściej słyszane z jej ust. W ubiegłym roku szkolnym współpracowała z trzema instytucjami: z biblioteką szkolną, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Starym Sączu i Przedszkolem Samorządowym w Jazowsku. Razem z Basią regularnie pomagała starszemu małżeństwu w codziennych obowiązkach. Dziewczęta udzielały się w przedszkolu w Jazowsku. Były z nim najdłużej związane, zaczynały tam pracę będąc jeszcze w gimnazjum. Joasia już drugi rok działa w Świetlicy Środowiskowej w Jazowsku. Cała trójka nie zapomina o wolontariacie podczas ferii czy wakacji. W przerwie zimowej dziewczęta pomagały w zajęciach z dziećmi w świetlicy w Łazach Biegonickich. Wakacje również zaczęły pracowicie od udziału w festynie rodzinnym w Nowym Sączu. Potem na przełomie lipca i sierpnia uczestniczyły w półkolonii dla maluchów organizowanej w Starym Sączu przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Kasia dodatkowo jeszcze w lipcu pracowała przez 17 dni w Żmiącej podczas kolonii letniej dla dzieci z domów dziecka i rodzin zagrożonych (kolonia jest organizowana przez Dzieło Pomocy Dzieciom Fundację Ruperta Mayera).
Joanna Opyd
.

 

Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech