Portal - Stary Sącz
polski Czwartek - 21 stycznia 2021 Agnieszki, Jarosława, Nory     "Nie ma gorszych ślepców od tych, którzy nie chcą widzieć" - Herbert George Wells
Strona główna / Z Grodu Kingi-nr 5-6 (216-217) 2015 r.
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
>Gniazdo< dla stowarzyszenia >Nasz dom<
VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych - zakończony
KONKURS RECYTATORSKI
WARSZTATY ARTYSTYCZNE
Dziennik podróży Zespołu regionalnego >Starosądecznie< do Gruzji
W hołdzie Niepokalanej - śladami św.Jana Pawła II
Czym są i czym powinny być dla nas - spotkania przy wspólnym stole
Świat bez Seniorów nie miałby większych szans
W majowe dni i święta szczególnej czci doznaje Królowa Polski
Ogłoszenia i Kronika parafialna
W TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ: STARY SĄCZ GÓRĄ
Młody Mistrz Polski Południowej w karate
Starosądeccy licealiści i zespół Pokolenie JPII w Nałęczowie
Dzień otwarty w LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
Licealiści wśród przedszkolaków
Wywiad z Marcinem Rogowskim - studentem PWSZ w Nowym Sączu
O współpracy PWSZ w Nowym Sączu ze starosądeckim LO
Akcja charytatywna dla Olivki
Tradycyjna Jajecznica Koła Grodzkiego PTTK z Klubem Słowackich Turystów Tatran
Pomysł na majówkę - Słowacki Kras
Nie tylko górskie wędrowanie w ramach współpracy turystów z Preszowa i N.Sącza
XII Małopolskie Rozpoczęcie Sezonu Turystycznego - Wiosna 2015
Obchody 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja (1791-2015)
Ks.Roman Stafin - Moc w słabości - Paweł Apostoł (2)
Święty Florian, majowy patron strażaków
Kalendarium - maj-czerwiec
Z głębokim żalem żegnamy Marię Cecylianę Gawrzyńską
Okładka

.
„Gniazdo” dla stowarzyszenia „Nasz dom”
 
    Samorządowcy, kapłani, parlamentarzyści i przyjaciele Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” ze Starego Sącza zaprezentowali swoje muzyczne i kabaretowe talenty podczas koncertu „Znani i lubiani śpiewają i grają dla Gniazda”, który odbył się 12 kwietnia na scenie starosądeckiego „Sokoła”. Sala kinowa wypełniła się po brzegi, a samo wydarzenie przyciągnęło do Starego Sącza nie tylko mieszkańców miasta, ale także okolicznych miejscowości - przede wszystkim Piwnicznej, gdyż koncertem członkowie „Gniazda” postanowili wspomóc zaprzyjaźnione z nimi stowarzyszenie „Nasz Dom”. Organizacja ta od wielu lat zbiera środki na budowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych w Kosarzyskach.
„Doskonale pamiętamy jak niemal przed dziesięciu laty to my zmagaliśmy się z różnymi przeciwnościami losu, budując w Starym Sączu ośrodek dla osób niepełnosprawnych. Udało nam się to osiągnąć dzięki wielu ludziom dobrego serca. Dzisiaj my wyciągamy pomocną dłoń do naszych przyjaciół z Piwnicznej” - powiedziała Anna Górz z Zarządu Stowarzyszenia „Gniazdo”.
    Na scenie swoje muzyczne, i nie tylko, talenty zaprezentowali samorządowcy, kapłani i przyjaciele „Gniazda”. A wszystko po to, aby pomóc w zebraniu funduszy dla stowarzyszenia „Nasz Dom”. Od kilku już lat kierownictwo organizacji czyni starania, aby zmodernizować i zaadaptować na potrzeby swoich podopiecznych dawny pawilon kolonijny w Kosarzyskach. Pierwsze, niewielkie prace w budynku już przeprowadzono, ale jest to zaledwie niewielka cząstka tego, co trzeba zrobić.
   Zaproszenie do udziału w koncercie przyjęli: lek. Tadeusz Bielak, Janusz Chojnacki - fotograf, Edward Grucela - słynny nauczyciel ze „Szkoły nad obłokami” Marii Kownackiej, Wiesław Kądziołka - wicedyrektor MORD, ks. Piotr Adamczyk z Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania „Opoka”, Jacek Lelek - burmistrz Starego Sącza, poseł Andrzej Romanek, Michał Mółka - dyrektor biura poselskiego Andrzeja Romanka, Maria Sosin, Monika Jackowicz-Nowak z Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu, przedstawiciel Nadleśnictwa Stary Sącz oraz Michał Ziomek z zespołem. Okazało się, że występujący, znani do tej pory ze swojej działalności publicznej i zawodowej, mają liczne talenty i nie opuszcza ich poczucie humoru, a dodatkowej atrakcji koncertowi dodawał fakt, iż poprowadzili go członkowie kabaretu „Gumowe Ucho” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Starym Sączu, przy niewielkiej pomocy Anny Górz i Wojciecha Laska - członków Zarządu stowarzyszenia „Gniazdo”.
    Dzięki hojności zebranych w starosądeckim „Sokole” udało się zebrać 6 204, 50 zł.
„Bardzo, bardzo dziękujemy. Wierzymy, że wcześniej czy później pawilon w Kosarzyskach stanie się dla naszych podopiecznych drugim domem” - mówiła wzruszona Maria Kulig, prezes „Naszego Domu”.
 
Kinga Bednarczyk-Zborowska
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech