Portal - Stary Sącz
polski Środa - 22 listopada 2017 Cecylii, Jonatana, Marka      "Największą satysfakcją w życiu jest świadomość, że się nikogo nie skrzywdziło". Anyfanes
Strona główna / Z Grodu Kingi -nr 7-8 (218-219) 2015 r
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wyjątkowe święto w Gimnazjum im.Juliusza Słowackiego
Ogłoszenia i Kronika parafialna
Głównym Szlakiem Sudeckim z Kołem Grodzkim
Dziesięciolecie zespołu „Pokolenie JP II”
Siatkarskie zmagania w Starym Sączu
Starosądeccy licealiści uczyli pierwszej pomocy uczniów SP w Barcicach
Dzień Dziecka w starosądeckim LO
Starosądeccy licealiści na szkoleniu w GOPR
Dzień otwarty dla szóstoklasistów. Jakie wybrać gimnazjum?
Studio tańca artystycznego „Etiuda”
„Tryptyk Rzymski” - Jana Pawła II
Józef Dietl a kwestia przemysłu uzdrowiskowego Galicji Zachodniej
Co może być najlepszą rzeczą, jaką się ma w życiu
Działo się za sprawą Stowarzyszenia >Gniazdo<
Kolejne walne zebranie >Gniazda<
Wierni pamięci tradycji i przyjaźni
Z życia Caritas
Jubileusz setnych urodzin świętowała pani Maria Więcek
Dzień bł.Matki Marceliny Darowskiej - 20 czerwca 2015 r.
Wspomnienia o Siostrze Cecylianie Gawrzyńskiej
Poświęcenie nowych dzwonów w kościele Miłosierdzia Bożego
W 16. rocznicę wizyty papieskiej Jana Pawła II w Starym Sączu
Z życia „Caritas” - Święto Miłosierdzia
Ludowa tradycja Wniebowzięcia
Ks. Roman Stafin - O, szczęśliwa słabości! - Bernard z Clairvaux
Okładka

.
Wyjątkowe święto
w Gimnazjum im.Juliusza Słowackiego
 
„Starosądeczanie w hołdzie Janowi Pawłowi II” to cykliczna impreza dedykowana Świętemu Janowi Pawłowi II. Motto przewodnie trzeciej już edycji brzmiało: „Mój Jan Paweł II”. Uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu gminy zaprezentowali się 8 maja 2015 roku w konkursach: recytatorskim i plastycznym. Eliminacje odbyły się tradycyjnie w Gimnazjum im.Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.
 
Konkurs recytatorski
 
W zmaganiach recytatorskich wzięło udział 44 uczniów: ze starosądeckich przedszkoli (10 osób), z 9 szkół z terenu gminy Stary Sącz (34 osoby). Przygotowana na tę uroczystość wystawa książek Jana Pawła II i o Janie Pawle II oraz dekoracja sprawiły, że konkurs przebiegał w wyjątkowej atmosferze. Komisja w składzie: przewodnicząca pani Jolanta Młodkowska-Czech - redaktor czasopisma parafialnego „Z Grodu Kingi” oraz członkowie: pani Helena Domańska - emerytowany nauczyciel języka polskiego i pani Monika Jackowicz-Nowak - zastępca dyrektora Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu, uważnie wysłuchała przygotowanych interpretacji głosowych, wyróżniła i nagrodziła najlepszych uczestników. Oto oni:
 
W I kategorii wiekowej - PRZEDSZKOLA
I miejsce: Dawid Hyclak - Gminne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi - Osiedle Słoneczne Stary Sącz, Julia Rucińska - Niepubliczne Przedszkole „Wesołe Nutki” Stary Sącz, Olga Tokarczyk - Gminne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi - filia Staszica Stary Sącz
II miejsce: Marcin Malinowski - Niepubliczne Przedszkole „Pszczółka Maja” Stary Sącz, Karolina Wokacz - Niepubliczne Przedszkole „Pszczółka Maja” Stary Sącz
III miejsce: nie przyznano
Wyróżnienia: Natalia Gargula - Gminne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi - Osiedle Słoneczne Stary Sącz, Joanna Luberda - Niepubliczne Przedszkole „Pszczółka Maja” Stary Sącz, Amelia Siemieniec - Niepubliczne Przedszkole „Wesołe Nutki” Stary Sącz
 
W II kategorii wiekowej - SZKOŁY PODSTAWOWE - kl. I-III
I miejsce: Martyna Zielińska - Szkoła Podstawowa 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK w Gaboniu, Anna Lipka - Szkoła Podstawowa Nr 1 im.Ks.J.Tischnera w Starym Sączu
II miejsce: Weronika Janeczek - Szkoła Podstawowa 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK w Gaboniu, Gabriela Klimecka - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Gołkowicach
III miejsce: nie przyznano
 
W III kategorii wiekowej - SZKOŁY PODSTAWOWE - kl. IV-VI
I miejsce: Arkadiusz Drożdż - Szkoła Podstawowa im.Św.Kingi w Popowicach, Jakub Dumana - Zespół Szkół im.Jana Pawła II w Gołkowicach, Gabriela Hołysz - Szkoła Podstawowa im.Św.Kingi w Popowicach, Aleksandra Lis - Zespół Szkół im.Jana Pawła II w Gołkowicach
II miejsce: Weronika Gałęziowska - Zespół Szkół im.Jana Pawła II w Gołkowicach, Dominika Klag - Szkoła Podstawowa im.Jana Brzechwy w Skrudzinie, Weronika Maciuszek - Szkoła Podstawowa im.Ks.Prałata Płk.Tadeusza Dłubacza, Katarzyna Opoka - Szkoła Podstawowa im.Kardynała S.Wyszyńskiego w Przysietnicy
III miejsce: nie przyznano
 
W IV kategorii wiekowej - GIMNAZJA
I miejsce: Natalia Krzak - Gimnazjum im.Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, Maciej Radecki - Gimnazjum im.Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, Joanna Stawiarska - Zespół Szkół: Gimnazjum w Przysietnicy
II miejsce: Magdalena Chruślicka - Gimnazjum im.Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, Aneta Kołbon - Gimnazjum im.Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, Dagmara Smyda - Zespół Szkół: Gimnazjum w Barcicach
III miejsce: nie przyznano
 
W V kategorii wiekowej - SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
I miejsca: nie przyznano
II miejsce: Ewelina Citak - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im.Ks.Józefa Tischnera w Starym Sączu, Patrycja Sikorska - Liceum Ogólnokształcące im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, Anna Sołtys - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im.Ks.Józefa Tischnera w Starym Sączu, Małgorzata Wojsław - Liceum Ogólnokształcące im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
III miejsce: nie przyznano
Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczestnicy, bez względu na zajęte miejsce, otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.
Konkurs plastyczny
 
Komisja w składzie: pan Ignacy Kurowski i pani Ewelina Wiśniewska po obejrzeniu aż 64 prac konkursowych nagrodziła i wyróżniła następujących uczestników:
W I kategorii wiekowej - PRZEDSZKOLA
I miejsce: Helena Pasoń - Niepubliczne Przedszkole „Pszczółka Majaˮ Stary Sącz
II miejsce: Dominik Postrożny - Gminne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi - Osiedle Słoneczne Stary Sącz
III miejsce: Amelia Schneider - Gminne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi - Osiedle Słoneczne Stary Sącz
Wyróżnienie: Wiktoria Damasiewicz - Gminne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi - Osiedle Słoneczne Stary Sącz
 
W II kategorii wiekowej - SZKOŁY PODSTAWOWE - kl. I-III
I miejsce: Patrycja Kurzeja - Szkoła Podstawowa Nr 1 im.Ks.prof.J.Tischnera w Starym Sączu
II miejsce: Piotr Damasiewicz - Szkoła Podstawowa Nr 1 im.Ks.prof.J.Tischnera w Starym Sączu
III miejsce: Dawid Bieryt - Szkoła Podstawowa im.1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK w Gaboniu
 
Wyróżnienia: Aleksandra Dara - Szkoła Podstawowa im.1.Pułku Strzelców Podhalańskich AK w Gaboniu, Artur Szumacher - Szkoła Podstawowa im.1.Pułku Strzelców Podhalańskich AK w Gaboniu, Kamil Maślanka - Szkoła Podstawowa Nr 1 im.Ks.prof.J.Tischnera w Starym Sączu
 
W III kategorii wiekowej - SZKOŁY PODSTAWOWE - kl. IV-VI
I miejsce: Piotr Bołoz - Szkoła Podstawowa im.Kardynała S.Wyszyńskiego w Przysietnicy
II miejsce: Dawid Waligóra - Szkoła Podstawowa im.Kardynała S.Wyszyńskiego w Przysietnicy
III miejsce: Małgorzata Zabrzeńska - Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Gołkowicach
Wyróżnienia: Zuzanna Bielak - Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa w Barcicach, Marcin Krzak - Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Gołkowicach
 
W IV kategorii wiekowej - GIMNAZJA
I miejsce: Barbara Ogorzały - Zespół Szkół: Gimnazjum w Przysietnicy
II miejsce: Karol Duda - Zespół Szkół: Gimnazjum im.Jana Pawła II  w Gołkowicach
III miejsce: Martyna Rams - Gimnazjum im.J.Słowackiego w Starym Sączu
Wyróżnienia: Jan Brzeziński - Gimnazjum im.J.Słowackiego w Starym Sączu, Izabela Pulit - Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu
.


W V kategorii wiekowej - SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
I miejsce: Dominika Ostrówka - Liceum Ogólnokształcące im.M.Curie-Skłodowskiej w Starym Sączu
II miejsce: Ewelina Majerska - Liceum Ogólnokształcące im.M.Curie-Skłodowskiej w Starym Sączu
III miejsce: Karolina Niemiec - Liceum Ogólnokształcące im.M.Curie-Skłodowskiej w Starym Sączu
Wyróżnienia: Patrycja Wąchała - Liceum Ogólnokształcące im.M.Curie-Skłodowskiej w Starym Sączu, Paulina Górka - Liceum Ogólnokształcące im.M.Curie-Skłodowskiej w Starym Sączu
 
Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się 11 czerwca 2015 roku podczas uroczystości Święta Szkoły Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego. Po Mszy św. nauczyciele, gimnazjaliści, laureaci konkursów oraz goście obejrzeli, przygotowany przez członków Uczniowskiej Rady Szkolnej, program artystyczny. W montażu słowno-muzycznym znalazły się fragmenty utworów Juliusza Słowackiego - patrona szkoły. Następnie dyrekcja i zaproszeni goście obdarowali upominkami i okolicznościowymi dyplomami uczestników konkursów.
Honorowy Patronat objęli:
            * Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie,
            * Burmistrz Starego Sącza,
Nagrody ufundowali:
            Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie,
            Burmistrz Starego Sącza,
            Firma BATIM - pani Barbara Edelmüller-Generaux,
            Firma KORAL z Nowego Sącza,
            Firma JOPEK Transport & Spedycja - pan Adam Jop,
            P.H.U. Biurowiec - pani Anna Baran,
            Rada Pedagogiczna Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu,
            Wytwórnia Cukiernicza Krystyna Jeziorek,
            Firma FAKRO z Nowego Sącza,
            Księgarnia Religijna DOBRY PASTERZ,
            Wydawnictwo 'La Salette' Księży Misjonarzy Saletynów z Krakowa,
            Dom Wydawniczy Rafael,
            Państwo Zofia i Krzysztof Janczura 'Motelik MIŚ' ze Starego Sącza,
            Parki Linowe ABlandia - Rytro/Krościenko n. Dunajcem - pani Małgorzata Borowiec,
            Paweł Szczygieł - Nadleśniczy Nadleśnictwa w Starym Sączu,
            Firma „Piwniczanka”,
            Zenon Siwulski - sieć sklepów Delikatesy Centrum,
 
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy wsparli finansowo inicjatywę gimnazjum, objęli patronat medialny, ale również Tym, którzy bezinteresownie poświęcili swój czas, aby ocenić i nagrodzić wysiłek dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że kolejna edycja przyciągnie jeszcze więcej uczestników.
Organizatorzy
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech