Portal - Stary Sącz
polski Niedziela - 5 kwietnia 2020 Ireny, Kleofasa, Wincentego     
Strona główna / Z Grodu Kingi -nr 12 (223) 2015 r.
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ŻYWIOŁ OGNIA NA >GNIAZDOWYCH< ANDRZEJKACH
Rozmowa z siostrą Elżbietą Marią Siepak
Ogłoszenia i Kronika parafialna
Podziękowania
ODBLASKOWA SZKOŁA
Obchody 10-lecia Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu
>ANDRZEJKI< w innej odsłonie?
KONCERT CECYLIAŃSKI
Uroczyste otwarcie biblioteki w Gołkowicach
W 10-lecie założenia Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”
XI kwesta na odnowę zabytkowych nagrobków
Każda historia ludzka jest godna uwagi, każde życie ważne i cenne
DIAMENTOWY I ZŁOTE JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE
Rok życia konsekrowanego (30 XI 2014 - 02 II 2016)
DROGI BOŻEJ OPATRZNOŚCI
Przewodnik i drogowskazy - na drogach życia i duchowości
Rozmowa z księdzem dr Romanem Stafinem
O, szczęśliwa słabości! - Bernard z Clairvaux (4)
Zimowe oczekiwanie
Kalendarium
PRZYSZŁO BOŻE NARODZENIE - BÓG SIĘ RODZI!
Życzenia
Okładka

.
ŻYWIOŁ OGNIA
NA „GNIAZDOWYCH” ANDRZEJKACH
 
    Do nastrojowej restauracji Andrzeja Gorczowskiego „Stodoła w Odnozynie” w Barcicach, już po raz kolejny, na 26 listopada zaprosił swych podopiecznych i gości Środowiskowy Dom Samopomocy przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”. Kadra ŚDS jak zwykle zorganizowała „ognistą” zabawę, w tym roku pod hasłem „Żywioły - magia ognia”.
Corocznie na wspólną zabawę zapraszane są zaprzyjaźnione placówki. W tym roku byli to uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czarnym Potoku wraz ze swymi opiekunami.
Tytułowy „ogień” był mocno zaakcentowany w strojach, ozdobach i dekoracji sali i stołów, którą jak zwykle z niezwykłym polotem zaprojektowały i wykonały panie: Aleksandra Koział i Magdalena Różańska.
.

.
Choreografię, wykonanego na wstępie przez podopiecznych: Dorotę Jurek, Annę Kulig, Annę Mikulec, Piotra Kowalczyka i Marcina Klimka, „tańca ognia” opracowały terapeutki: Marta Salamon, Małgorzata Gorczowska.
Tort w kształcie wulkanu, ogniste czekoladki, podkówkowe ciasteczka przygotowała wykazując swój wielki cukierniczy talent p.księgowa Grażyna Zoń, Oprawę muzyczną zapewnił didżej Sylwester Dudzic. Ciasta, ciasteczka upiekli rodzice i rodziny podopiecznych.
Oczywiście były andrzejkowe wróżby i życzenia w postaci pakiecików z „ognistym” kawałkiem czekolady, lanie wosku i tańce.
Panie terapeutki i kierowniczka ŚDS Joanna Homoncik przebrały się w stroje robocze kucharek, kelnerek i sprzątaczek, co wzbudziło aplauz uczestników andrzejkowego balu.
Podczas imprezy odbył się konkurs na najciekawszy strój przedstawiający żywioł ognia. Członkinie jury w składzie: Zofia Kamińska- terapeutka WTZ w Czarnym Potoku, Karolina Zarzeczna - psycholog ŚDS w Starym Sączu, Jadwiga Szlęk - członek Stowarzyszenia „Gniazdo” brały pod uwagę pomysłowość i niestandardowe podejście do tematu.
Pierwsze miejsce zajął Wacław Stec, drugie - Marcin Klimek, trzecie - Barbara Faron. Wyróżnieni zostali Karolina Bartkowska-Abdul i Tadeusz Olszowski.
W kategorii tańca indywidualnego wygrała Teresa Kucharska, drugie miejsce zajęła Izabela Przybyła, trzecie - Paweł Jaroszyński. Wyróżniony został Sławomir Rams.
Na andrzejkowe spotkanie przybyli zaproszeni goście, przyjaciele „Gniazda”: Ewa Zielinska - przewodnicząca Rady Miasta, Henryk Koział, Stanisław Pasoń, Kazimierz Baran, Stanisława Skwarło, Jadwiga Szlęk, Mariola Wójsik, Helena Pasiut i niżej podpisana. Oczywiście obecna była prezes Stowarzyszenia Zofia Wcisło i wiceprezes Wojciech Lasek.
Działo się, oj się działo. Jak zwykle pomysłowo, serdecznie, wesoło przygotowano to spotkanie. Były życzenia dla Andrzejów, szczególne zaś dla właściciela „Odnozyny”.
    Wiedząc, że kolejne imprezy uczestników ŚDS będą równie udane, za zaproszenie dziękuje
Jolanta Czech
 

Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech