Portal - Stary Sącz
polski Poniedziałek - 18 stycznia 2021 Beatrycze, Małgorzaty, Piotra     "Pokora to moc. Pokorą wszystko zwyciężysz" - Fiodor Dostojewski
Strona główna / Z Grodu Kingi - nr 11-12 (234-235) 2016 r.
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ślubowanie uczniów Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu
Święto Niepodległości w Starym Sączu
OGŁOSZENIA I KRONIKA PARAFIALNA
Najważniejsza jest pogoda ducha. Koło Grodzkie PTTK na Ostrej (925 m)
Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Sączu
Święto Szkoły w starosądeckim LO
Odkryj Węgry - projekt językowy w ramach Roku Kultury Węgierskiej dobiegł końca
Jesienny pobyt na Węgrzech. Już po raz siódmy.
Zabawa andrzejkowa w Środowiskowym Domu Samopomocy
KONCERT WDZIĘCZNOŚCI STOWARZYSZENIA >GNIAZDO<
MAŁŻEŃSKIE JUBILEUSZE
XII kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków na starosądeckich cmentarzach
>Stary Sącz - kreatywnie< >SPUŚCIZNA ŚWIĘTEJ KINGI<
Jesienią wiersze opadają ze słów, dlatego jesienią spotykają się poeci...
>ZAWSZE CZUŁEM SIĘ STAROSĄDECZANINEM<
Rozmowa z burmistrzem Starego Sącza Jackiem Lelkiem
Od Bonifacego VIII (1300 rok) do czasów nam współczesnych
ZMARŁ KSIĄDZ PRAŁAT MIECZYSŁAW SZABLA
Listopad to Ich czas. Wszystkich Świętych i wszystkich dusz Zmarłych
Tradycja Świąt Zadusznych
Ks.Roman Stafin - Wejdź w serce, a stamtąd do Boga - Augustyn (3)
Bóg się rodzi, moc truchleje…
Dawne zwyczaje bożonarodzeniowe w różnych regionach Polski
Kalendarium
Życzenia
Okładka

.
„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy uczyć się sami”
Adam Mickiewicz
ŚLUBOWANIE UCZNIÓW
PRYWATNEGO GIMNAZJUM W STARYM SĄCZU
 
    Po raz kolejny od właściciela, dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu otrzymaliśmy zaproszenie na uroczystość ślubowania klasy pierwszej, które odbyło się 24 listopada 2016 r. w Centrum Kultury i sztuki im.Ady Sari.
    To już tradycja Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu, że w ostatni czwartek listopada, podczas uroczystości ślubowania, uczniowie klas pierwszych zostają oficjalnie przyjęci w poczet szkoły. W wydarzeniu tym uczestniczą nie tylko najmłodsi uczniowie, ale i również ich rodzice, a nawet dziadkowie. W tym roku wyjątkowo do ślubowania przystąpiła również uczennica klasy 2 - Julia Poręba, która dołączyła do grona uczniów nieco później. Pragnęła jednak być uroczyście i oficjalnie przejęta, dlatego postanowiono spełnić jej marzenie. Tegoroczną uroczystość poprowadzili Elisabetta Pierzga i Karol Duda, uczniowie klasy 2a. W nastrój chwili wprowadziły publiczność uczennice z klasy 2b - Łucja Matyaszek oraz Alicja Kanik, które przygotowały i wykonały dwa utwory muzyczne. Każdy uczeń klasy pierwszej złożył uroczystą przysięgę, odczytaną przez przewodniczącą szkoły - Łucję Matyaszek, której ważność potwierdził odbiciem kciuka i własnoręcznym podpisem w kronice szkoły. Ciepłe słowa do najmłodszych skierowała pani dyrektor Agnieszka Weryńska - Kot oraz ksiądz prałat Marek Tabor.
.

.
    Tradycyjnie wśród uczniów klasy pierwszej został przeprowadzony konkurs Omnibus, czyli konkurs z wiedzy ogólnej. W tym roku szkolnym musiała odbyć się dogrywka, ponieważ aż trzech uczniów zdobyło tę samą ilość punktów. Najlepsza okazała się Nina Bulanda, a zaraz za nią Zuzanna Schöneich i Aleksander Jurek. Cała trójka otrzymała nagrody - bony do Empiku ufundowane przez właściciela szkoły – p.Iwonę Rams.
    Jak co roku klasa pierwsza przygotowała przedstawienie, w które zaangażowani byli bez wyjątku wszyscy uczniowie najmłodszej klasy. Tym razem młodzi aktorzy przenieśli publiczność w czasy antyczne, pokazując „Jak rozpętano wojnę trojańską”. Oczywiście było wesele Tetydy i Peleusa z grecką zorbą, była obrażona Eris i jej jabłko niezgody, była również walka trzech bogiń o upragniony owoc. Nie zabrakło także Parysa i obiecanej mu najpiękniejszej Heleny. Pojawili się porzucony mąż Menelaos, jego brat Agamemnon oraz greccy bohaterowie Achilles i Odyseusz. Klasie pierwszej pomógł zespół muzyczny z klasy 2b, który urozmaicił przedstawienie utworami muzycznymi.
    Szkolny samorząd zadbał o miłe podarunki, przygotował dla pierwszoklasistów „rogi obfitości” pełne własnoręcznie przygotowanych niespodzianek. Upominek od wdzięcznych uczniów otrzymał również wychowawca klasy pierwszej - Jakub Bober.
    Na zakończenie części oficjalnej właściciel szkoły, p.Iwona Rams podziękowała wszystkim rodzicom, nauczycielom oraz uczniom klasy pierwszej. Całość uroczystości zamknęła dyskoteka w restauracji „Las Vegas” w Barcicach, gdzie wspólnie bawili się uczniowie, absolwenci, rodzice i nauczyciele.
Dziękując za zaproszenie, wszelkiej pomyślności w zdobywaniu wiedzy wszystkim uczniom i owocnej pracy z nimi pedagogom i wychowawcom życzy
Jolanta Czech
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech