Portal - Stary Sącz
polski Poniedziałek - 18 stycznia 2021 Beatrycze, Małgorzaty, Piotra     "Pokora to moc. Pokorą wszystko zwyciężysz" - Fiodor Dostojewski
Strona główna / Z Grodu Kingi - nr 4-6(251-253) 2018 r.
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wycieczka do Warszawy
Krótkie rozważania na temat dobra i zła...
ViII Festiwal Przygody i Podróży Bonawentura
Pamięci Szczęsnego Morawskiego
Okładka
Ogłoszenia i Kronika parafialna
Koło Grodzkie PTTK Oddział w Nowym Sączu
Jubileusz X-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy
Flecista ze Starego Sącza podbija muzyczny świat
Ślady Szczęsnego Morawskiego w Starym Sączu
Szczęsny Morawski, pionier opisu dziejów Sądecczyzny
LISTA WAŻNYCH OSÓB
Rewolucja w Kościele czy głęboka reforma?
XII Starosądeckie Dni Księdza Tischnera
Strategiczne inwestycje dla przyszłości Starego Sącza
100 lat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
NARÓD ISTNIEJE Z KULTURY I DLA KULTURY
Mamy obowiązek pamiętać i przypominać
POD OPIEKĄ ŚWIĘTYCH: JANA, PIOTRA I PAWŁA
Kalendarium

.
Wycieczka do Warszawy
 
    Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w roku szkolnym 2017/18 biorą udział w projekcie „Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery” realizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania “Brama Beskidu” w partnerstwie z Gminą Stary Sącz.
W ramach projektu uczestnicy rozwijają swoje zainteresowania na dodatkowych spotkaniach m.in. z matematyki, przyrody i programowania.
Organizatorzy projektu nie ograniczyli się tylko do zajęć pozalekcyjnych, przygotowali również ciekawe wycieczki. Taka forma edukacji miała miejsce 11 i 12 kwietnia bieżącego roku. Trzynastu gimnazjalistów - uczestników zajęć z programowania - zostało zaproszonych na wycieczkę do Warszawy.
    Wczesnym rankiem uczestnicy projektu wraz z opiekunami wyruszyli do stolicy, aby wzbogacić swoją wiedzę o świecie nauki i techniki. W pierwszym dniu uczniowie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, które pobudza do obserwacji, zadawania pytań i szukania odpowiedzi. To, co wyróżnia ten obiekt to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy, i wyjaśnianie wielu zjawisk. Niestety czas w tym niesamowitym miejscu mija naprawdę szybko, a eksperymentowanie jest tak wciągające, że uczniowie pewnie jeszcze nieraz tam wrócą.
    Drugi dzień był równie interesujący. Uczniowie wzięli udział w zajęciach z robotyki. Warsztaty te to połączenie informatyki, budowania robotów i świetnej zabawy. Praca w grupach dostarcza inspiracji oraz okazji do dzielenia się wiedzą, zdrowej rywalizacji i motywacji. Na zakończenie zajęć zorganizowano pokaz robotów złożonych przez uczniów.
Zajęcia w Centrum Nauki Kopernik oraz warsztaty z robotyki pokazały, że uczniowie potrzebują nowych fascynujących wyzwań.
Uczestnicy wycieczki
 
    Niedawno odbyła się wycieczka do Warszawy organizowana dla uczniów, między innymi naszej szkoły, którzy aktywnie uczęszczają na zajęcia z programowania i robotyki.
Jechaliśmy około siedmiu godzin, a za oknami autokaru mogliśmy ujrzeć piękne widoki. Celem pierwszego dnia było Centrum Nauki Kopernik. Tam spodobały nam się różnorodne maszyny i wystawy, które mogliśmy spotkać na każdym kroku. Niestety, spędziliśmy tam tylko dwie godziny, więc nie mieliśmy szans obejrzeć dokładnie wszystkich stanowisk.
Drugiego dnia czekały nas czterogodzinne warsztaty z robotyki i programowania. Praktycznie połowę zajęć budowaliśmy, w kilkuosobowych grupach roboty ze specjalnych elementów. Następnie dodawaliśmy różne czujniki oraz programowaliśmy te roboty, by były zdolne do prawdziwych walk na ringu.
Wszystko, co zobaczyliśmy w Warszawie, na długi czas pozostanie w naszych głowach. Wiele ciekawych chwil zatrzymaliśmy na licznych zdjęciach.
Małgosia Szymoniak - uczennica klasy 3B gimnazjum
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech