Portal - Stary Sącz
polski Sobota - 17 kwietnia 2021 Anicety, Klary, Rudolfina      "Człowiek szuka miłości, bo w głebi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym". Jan Paweł II
Strona główna / Z Grodu Kingi-nr 10-12 (257-259) 2018 r.
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Podopieczni Stowarzyszenia „Gniazdo” uczcili 100-lecie odzyskania niepodległości
Kalendarium
Przedszkolaki w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II
Zwyczaje noworoczne
Ogłoszenia parafialne i KRONIKA
Szlachetna Paczka w Starym Sączu
Aktywni i kreatywni - pod „parasolem ministra”
Młodzież SP1 gośćmi wykładu dra Łukasza Połomskiego
Stowarzyszenie Miasto Świętej Kingi
Społeczność SP1 w Sądzie Okręgowym
Andrzej Długosz - przekazanie księgozbioru
Koncert wdzięczności Stowarzyszenia „Gniazdo”
XIV kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków na starosądeckich cmentarzach
Koncert w 50. rocznicę śmierci Ady Sari
Podróże literackie
Jan Joachim Czech - CZUJ DUCH - wiersz
100-lecie niepodległości w Szkole Podstawowej Nr 2 w Starym Sączu
Młodzi artyści dla Niepodległej
XXVIII MIĘDZYNARODOWA GALICYJSKA JESIEŃ LITERACKA
Kazanie księdza prałata Marka Tabora w 100-lecie odzyskania niepodległości
KALENDARIUM PARAFIALNE
Rozmowa z Andrzejem Długoszem - prezesem TMSS
Rozmowa z burmistrzem Starego Sącza Jackiem Lelkiem
Rozmowa z ks.proboszczem Markiem Taborem
SZLAKIEM SANKTUARIÓW MARYJNYCH FRANCJI I HISZPANII
Życzenia
Okładka

.
PODOPIECZNI STOWARZYSZENIA „GNIAZDO”
UCZCILI 100 - LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
 
   Podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” - uczestnicy zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy, prowadzonym przez Stowarzyszenie, od lat aktywnie uczestniczą w życiu społeczno-kulturalnym Starego Sącza i tworzą artystyczny pejzaż miasta. Ich obecność cieszy i buduje. Raduje serca rodzin, przyjaciół - daje wiarę, i nadzieję w braterską więź ludzi ,w tym także szczególnie tych, potrzebujących, naszej pomocy. Umacnia przekonanie, że nikt, kto może, nie pozostaje bezczynnie w domu, nie jest zapomniany i opuszczony przez ludzi. Oni dają z siebie wszystko. Ukierunkowani i zainspirowani przez terapeutów pod ich opieką przygotowują swe występy i dają nimi radość drugim.
 
KONCERT W STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
 
   W czwartek 15 listopada 2018r. w Domu Weselnym „W Moszczenicy u Pasonia”, dzięki gościnności i życzliwości, zawsze przychylnemu „Gniazdu” - Stanisławowi Pasoniowi, odbył się Koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w ramach VII edycji projektu Stowarzyszenia Muzyka Świata „Mozart kontra Sinatra” . Wykonawcami byli: Mirosław Witkowski, laureat i finalista programów telewizyjnych: X-Factor, The Voice of Poland i Szansa na Sukces oraz towarzysząca mu grupa instrumentalna w składzie: Daniel Hic Jr. - gitara basowa, Daniel Hic Sr. - instrumenty klawiszowe, Andrzej Karlik - gitara solowa oraz gościnnie uczestnicy ŚDS.
Występ, podczas którego śpiewano m.in.: „Mazurek Dąbrowskiego”, „Legiony”, „Wojenko, wojenko”, „Piechota”, „O mój rozmarynie”, „Rozkwitają pąki białych róż”, „Przybyli ułani” oklaskiwali zaproszeni goście, członkowie i sympatycy Stowarzyszenia na czele z burmistrzem Jackiem Lelkiem.
Państwo: terapeutka Anna Kurzawa i Marcin Dziedzina muzykoterapeuta przygotowali krótką inscenizację teatru cieni do pieśni patriotycznej „Orlątko” autorstwa Artura Oppmana.W przedstawieniu wzięli: Adam Baran, Izabela Biryt, Dorota Jurek, Anna Kulig oraz Barbara Pawlik.
 
WERNISAŻ FOTOGRAFII „NIEPODLEGŁA JESIENIĄ”
 
W czwartek 22 listopada 2018r. w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im.Wiktora Bazielicha w Starym Sączu odbył się wernisaż fotografii „Niepodległa jesienią”, wykonanych przez uczestników grupy fotograficznej ŚDS działającej pod kierownictwem terapeutki Marty Salamon.
Przybyłych gości przywitała dyrektor biblioteki Maria Sosin Katarzyna Kłak przedstawiła wiersz Marty Dabrowskiej pt. „Polecenie”. Podczas spotkania zaprezentowano również zdjęcie oraz film, które brały udział w konkursie pt. „Niepodległa bez barier od morza aż do Tatr” organizowanym przez PFRON.
Oprawę muzyczną wernisażu zapewnili uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Starym Sączu prezentując repertuar patriotyczno-ludowy.
Uczestnicy spotkania z zachwytem obejrzeli prezentowane prace.
   Z wyrazami uznania za chęć działania i dokonania.
Jolanta Czech
 
Interaktywna Polska
Webmaster: Jan Czech